Čelákovice – Vilémov 2:1

Souboj o šest bodů. Jinak ani utkání mezi těmito dvěma soupeři nešlo nazvat. Oba týmy jsou totiž na hraně sestupu. „Hrálo se o šest bodů. Naštěstí jsme to zvládli, takže se uvidí, co bude dál. Nyní jedeme do Chodova, který už to má spočítané, takže bychom zde snad mohli bodovat,“ uvedl sekretář Čelákovic Milan Šikl.

Lepší vstup do zápasu měli hosté. Již v páté minutě nastřelili tyč. „Vilémov začal bez ostychu,“ podotkl Šikl. To dokumentovali ve 27. minutě. Buriánek utekl po levé straně, přihrál směrem na desítku, kde byl nejdůraznější Smola.

Domácí naštěstí ještě do přestávky kontrovali. Po trestném kopu se odražený míč dostal k Haklovi, který ho napálil přímo z voleje do šibenice. „Byla to pěkná rána,“ uznal Šikl.

Deset minut po změně stran měl výbornou příležitost Jelínek, jenomže z malého vápna trestuhodně přestřelil. Domácí této šance nakonec litovat nemuseli. V 72. totiž proměnil pokutový kop za sražení Matějky brankářem Vilémova Vršek. Čelákovice si tak připsaly velmi důležité tři body a díky výhře přeskočily v tabulce svého víkendového soupeře. „V závěru měli hosté asi dva nebo tři rohy a několik standardek, my to ale naštěstí přečkali bez úhony,“ oddechl si Šikl.

Branky: 42. Hakl, 72. Vršek z PK – 27. Smola. Rozhodčí: Kožár. ŽK: 1:6. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

Čelákovice: Pokorný – Janda, Homola, Flekač, Vršek – Hakl, Dostál (55. Matoušek), Jelínek, Skuhravý (78. P. Koch) – Dalekorej, O. Koch (71. Matějka).