Čelákovice doma gól nedaly a ani si nevypracovaly moc šancí. „Bylo to nic moc. Šance byly, ale ne moc. Soupeř byl důraznější a to nám dělalo problém. Snažili jsme se kombinovat, ale bylo to jen po šestnáctku," uvedl po utkání čelákovický sekretář Milan Šikl.

Union se ve druhém poločase nadechoval k náporu, ale nebylo mu to nic platné. „Snaha byla, většinou se hrálo na polovině soupeře, ten si ale vítězství hlídal a navíc hrozil z rychlých brejků. Hrálo se spíš mezi šestnáctkami, nám chyběla lepší koncovka. Hosté měli větší důraz, v tom byli lepší," uznal Šikl.

Polaban vzdoroval lídrovi soutěže jen v prvním poločase, kdy branka nepadla. Pak se Dobříš ujala vedení. Hosté vyrovnali z penalty, pak už dávali góly jen domácí. „Byli jsme horší," přiznal po zápase nymburský hráč Patrik Lambert. „Domácí kopali dlouhé míče, s kombinací si moc hlavu nelámali. Bylo to zasloužené vítězství domácích, my jsme si tentokrát bodovat nezasloužili," nevymlouval se Lambert.

Polaban mohl myslet na lepší výsledek, to by ale musel Grospič proměnit svoji příležitost. „To byla asi naše největší šance. Grospič ale za stavu dva jedna trefil hráče do zad na brankové čáře. Škoda že jsme to nedali, možná to mohlo dopadnout jinak," litoval Lambert. „V derby musíme podat lepší výkon," myslel už na nedělní souboj se Semicemi nymburský borec.

Semice doma propadly s týmem Ovčár, který je opět jedním z hlavních favoritů na postup. Dostaly pět gólů. „Oni hráli na půl plynu a na nás to stačilo," načal hodnocení semický vedoucí mužstva Miroslav Čepelka.

Za stavu 0:2 mohli domácí snížit. „My jsme ale nedali ani pokutový kop, brankář ho Koštířovi chytil. Gól jsme pak dali až za stavu 0:4, Bošina dal hezký gól," řekl vedoucí mužstva.

Semicím se ale nedařilo herně. „V naší hře byl velký nedůraz a dělali jsme triviální chyby. To jsou chyby, které dělají žáci. To nás posílá do kolen a klesá naše sebevědomí. Je potřeba to zlomit. Pokud to nebude co nejdřív, bude to špatné," dodal Čepelka.