Jaro tak určitě slibuje okresních příznivcům dost zajímavou podívanou. Hlavně mužstvo Poříčan půjde tvrdě za svým cílem a tím je záchrana. Do mužstva přišlo hned sedm (!) nových borců. „Jelikož jsme překopali půlku mužstva, chceme dát dohromady dobrou partu, aby ti kluci sem jezdili s chutí a bavili se fotbalem. Co vidím kluky po dvou měsících, tak se toho nebojím. Charakterově jsou to velmi dobří kluci,“ říká na startu sezony poříčanský trenér Zdeněk Šmejkal mladší.

Ten nezapomíná ani na své příznivce. „Druhá věc je hrát pro naše místní fanoušky, kterých na dnešní poměry chodí stále spousta a ještě k tomu povzbuzují,“ těší kouče Šmejkala.

A hlavní cíl? Ten je jasně daný. „Chceme se pokusit soutěž udržet a bojovat do posledního kola,“ má jasno Šmejkal.

V obrovských problémech je Polaban Nymburk. V poločase sezony je poslední, navíc v zimní přestávce se vyměnilo kompletní vedení klubu. A také hráčský kádr doznal velmi výrazných změn. „Odchodů bylo hodně. Po sportovní stránce se chceme pokusit o záchranu, i když víme, že to s podzimním ziskem deseti bodů bude hodně těžké,“ uvědomuje si trenér Polabanu Nymburk Lukáš Vlk. „Chceme zapojit hodně mladých kluků a postupně stabilizovat kádr. Aby tito mladí kluci nasbírali v této soutěži zkušenosti a v další sezoně mohli stabilně hrát. Chceme hrát co nejlíp a porvat se o nemožné,“ dodal kouč Nymburka.

To Ostrá má zatím celkem nahráno. Alespoň oproti svým okresním rivalům. A navíc se jí podařilo udržet stávající kádr. „Naším prvořadým cílem je určitě posun v tabulce směrem výše. Z podzimní části si však musíme vzít některá ponaučení. Jednak potřebujeme zvládat výsledkově utkání s papírově slabšími soupeři. Dále se pak musíme vyvarovat hrubých chyb v blízkosti naší branky ve chvílích, kdy jsme na míči. V podzimní části jsme kvůli tomuto faktu prohráli pět utkání, což je hrozně moc,“ řekl kormidelník Ostré Pavel Jícha.

Sport. sdružení Ostrá

11. místo
20 bodů
skóre 22:20

SK Poříčany

15. místo
11 bodů
skóre 19:39

Polaban Nymburk

16. místo
10 bodů
skóre 11:38