Po tréninku již začala zábava pro všechny, a to doslova. Starší hráči hráli zápas proti tatínkům, ti mladší proti maminkám. „Nutno podotknout, že i přes svůj nízký věk, a vzrůst, dávali malý fotbalisté rodičům co proto, až se někteří z nich zapotili," řekl Jan Chrastil, kouč oddílu.

Zápasy vystřídaly pochutiny, které maminky napekly. Od perníků, přes buchty, palačinky a přítomno samozřejmě bylo i čerstvé ovoce v zastoupení třeba vynikajících jahod, či třešní. Velké nadšení u dětí si ale vysloužila pizza, po které se jen zaprášilo. „Dbáno bylo i na pitný režim, a tak kromě pití ve flaškách měly děti k dispozici i pravou limonádu. Pro dospělé nechybělo pivo, které ocenili nejen přítomní tatínkové, ale i maminky," vyprávěl trenér.

Na závěr proběhl zápas maminek proti tatínkům. Bylo vidět, jak tatínci zápas mírně podceňují a přesně toho maminky využily tak, že tatínkové museli situaci vzíti vážně, jelikož již prohrávali o dvě branky. Nehrající a malý fotbalisté samozřejmě notně povzbuzovali.

Společná fotografie a šlo se domů? Ano, ale po společné fotografii proběhla ještě jedna významná událost. Hlavní trenér přípravky AFK Nymburk, šéf Brankářské fotbalové školy, Jan Chrastil, dostal od rodičů, jako projev velkého vděku za odváděnou práci, krásný dort ve tvaru fotbalového míče a menší trofej. Upřímné dojetí a vděk pan Chrastil před nikým nedokázal skrýt a asi ani nechtěl.