„Velkým cílem našeho klubu bylo uspořádat a pořádat letní fotbalovou školu pro malé fotbalisty zde v krásném areálu Ostré. Po angažování a domluvě s Lukášem Váchou začala tato myšlenka dostávat konkrétnější mantinely," popisoval zrod celé akce Pavel Málek, jeden z hlavních pořadatelů kempu.

Začínající fotbalisté si opravdu přišli na své. „Bez mučení přiznávám, že očekávání bylo veliké a každý z nás měl tak trochu obavy a trému, jak se nám to všechno podaří zorganizovat. Po nástupu dětí do kempu bylo vidět již po pár hodinách, že děti si sportu a fotbalu užívají a baví se tím opravdu naplno. Každý další den strávený mezi nimi mě jen utvrzoval pevněji a pevněji v tom, že se jim tady líbí a že jsou naprosto spokojené. Když přijeli fotbalisté z první ligy, bylo to pro ně pozdvižení a měly radost z návštěvy. Měli jsme jich tu dost – Baroš, Bořil, Rada, Hochmeister, Bednář, Švenger, Dočkal, Holek, Lafata a pochopitelně i Lukáše Váchu," vyjmenoval hlavní taháky Málek.

Ohlasy během kempu a po něm byly jen kladné. „Pořádali jsme tento kemp poprvé, a tak nám nepřísluší moc hodnotit danou úroveň. Zároveň ale musím přiznat, že když za mnou chodili rodiče od dětí a říkali že pár fotbalových kempů už mají za sebou a že tento je bezkonkurenčně nejlepší, tak se to poslouchá opravdu hezky. Když tyhle věty slyšíte z více stran a od různých rodičů, je to ta nejlepší pochvala, kterou můžete dostat. A proto už teď můžu slíbit, že další ročníky určitě budou a budeme se snažit být v nich ještě o něco lepší," dodal Málek.