On ale bere svoji roli zcela v klidu a s nadhledem. „Před zápasem slíbím, že budu hodný, ale během zápasu přestanu vnímat okolí a je problém,“ směje se třicetiletý fotbalista Bříství. „Jsem hodně emotivní, ale to jen na fotbale. Jinak nevyhledávám žádné problémy. Pak přijdu na hřiště a je malér,“ říká o sobě kuchař. „Kamarádi o mě říkají, že jsem nejhubenější kuchař.“

Většinou je vyloučený za „řečnění“ se sudím. Na podzim ale dostal dvě červené karty za fauly. „Nedokážu zastavit pusu. Když už dostávám karty za fauly, moje prupovídky tomu hodně pomáhají. Prostě se nedokážu udržet,“ uvedl Neček.

V letošní sezoně schytal Adam Neček dvě červené karty. Ve druhém a následně hned ve třetím kole. V obou případech to bylo za fauly po dvou žlutých kartách. „Ale pak už se do konce sezony trochu zklidnil,“ usmívá se sekretář klubu Libor Šmejkal. „Já neznám Řepku, ale Adama znám dobře. Je to normální a bezproblémový kluk. Mimo hřiště je perfektní. Jak ale přijde na hřiště, nedokáže překonat třeba chybu rozhodčího. Já mávám a často vynadá i mě,“ směje se Šmejkal. „Pak po zápase přijde a omluví se. Většinou se omluví i rozhodčím. Na hřišti je to s ním hodně těžké,“ řekl na adresu Nečka sekretář.

Své si s nymburským Řepkou užívají také rozhodčí. Svou zkušenost přidává Milan Karlík, dlouholetý sudí, který toho má ve fotbale v „černém dresu“ hodně za sebou. „Já jsem jej vyloučil asi čtyřikrát a to v období šesti let. A hned za ním je jeho bratr Pavel, toho jsem vyloučil už také aspoň dvakrát. A většinou hrají společně. Pro rozhodčí je vlastně umění, aby mu tihle dva dohráli zápas,“ uvedl Karlík.

Adam Neček hrál v mládí za Kounice. V devatenácti letech přešel do Bříství a tam hraje dodnes. „Mám tam kamarády a nikam už se mi nechtělo. Fotbal mě hodně baví, ale teď je problém, že je nás málo. Někdy jedeme k utkání jen v deseti a to je nepříjemné. Já bych ale nedokázal nejet na utkání. To bych klukům neudělal,“ řekl Neček.

Jeho nejvyšší trest? Devět zápasů natvrdo. „To bylo před rokem. Vynadal jsem rozhodčímu, řekl jsem mu všechno od srdce. Stejně si ale myslím, že za tohle je to ve čtvrté třídě hodně. Často jsou za hrozné fauly menší tresty,“ dodal fotbalista Bříství Adam Neček.