Změna konceptu republikového šampionátu, kdy ze čtvrtfinálových a semifinálových kvalifikačních skupin, které se konaly v září v Brně, Kopřivnici, Praze a Příbrami, v případě listopadového semifinále již jen v Brně a Praze, poslala do boje o titul Mistra republiky v malém fotbale toto kvarteto týmů: AUDI United Praha, AC Everlast Příbram, FK Klasici Jihlava a RKM Brno.

Z těchto bojů vyšel vítězně celek RKM  Brno, který postoupil do finále přes Audi United Praha, v boji o zlato pak porazil tým FK Klasici Jihlava.

RKM Brno se stalo republikovým šampionem podruhé ve své historii. Poprvé se mu to povedlo v roce 2010 ještě pod názvem RKM Tango Brno, a to na domácím Mistrovství  České republiky v Brně.

Celý turnaj proběhl za přítomnosti kamer České televize, která vytvořila o Final Four hodinový sestřih. Ten vysílala poprvé na stanici ČT Sport v úterý 22. ledna. Reprízy jsou naplánovány na pátek 25. ledna od 7 hodin, pondělí 28. ledna od 11.25 hodin a pátek 1. února od 4.35 hodin.

Výsledky – 1. semifinále: FK Klasici Jihlava – AC Everlast Příbram 6:1 (2:0, branky: 6., 29. a 50. Vácha, 55. Šána, 57. Volák, 60. Tichánek – 45. Branžovský).
2. semifinále: AUDI United Praha – RKM Brno 0:6 (0:4, 8. Koudelka, 9. Grim, 12., 22. a 44. Belej, 41. Peška).
O 3. místo: AC Everlast Příbram – AUDI United Praha 2:3 po penaltách (0:2, 43. Chudý, 47. Manda – 7. a 13. Conev, 69. Hrechko).
Finále: FK Klasici Jihlava – RKM Brno 3:6 (1:3,  30. Vácha, 43. Pokorný, 60. Grepl – 8. a 16. Belej, 16. Koudelka, 39. Peška, 47. a 54. Grim).

Očima člena organizační pomoci Martina Jokla

„Final Four, aneb finálový turnaj čtyř nejlepších týmů, se v tomto formátu uskutečnil vůbec poprvé a já jsem hrozně rád, že se premiérový ročník odehrál právě v Milovicích, což je nejen pro náš svaz MLMF.cz, ale i pro samotné město velkou reklamou. Čtyři nejlepší týmy České republiky dokázaly, že se na finálový turnaj kvalifikovaly zcela zaslouženě. Přítomní diváci, kteří halu Milten obsadili téměř do posledního místa, sledovali fotbal  té nejvyšší úrovně. Nemůžu nezmínit skvělé jihlavské fanoušky, kteří svému týmu vytvořili ďábelskou atmosféru, ve které bylo určitě radost hrát. Kde nechaly své fanoušky zbylé tři týmy, je mi trochu záhadou, tenhle skvělý turnaj by si je zcela určitě zasloužil," řekl k vrcholnému klání  Martin Jokl, předseda milovické ligy malého fotbalu, která pořádající Asociaci malého fotbalu České republiky poskytla organizační pomoc.