Se stejným soupeřem hráli svěřenci trenéra Pavla Bičiště minulou středu. Na svém ledě vyhráli 6:3. Bude to podobný zápas? „Myslím si, že ano," říká před středečním zápasem druhé ligy nymburský trenér Bičiště. „V první třetině jsme byli jasně lepší a vedli jsme tři nula. Podobné to bylo i u nich, pak ale zápas skončil," uvedl nymburský kormidelník. „Hodně napoví to, kdo dá v zápase první gól. A také disciplína," má jasno kouč Bičiště.

Nymburk je momentálně o čtyři body lepší než jeho středeční soupeř. To ale nemusí být rozhodující. „V Moravských Budějovicích je menší hřiště, tam se hraje vždycky dobře. My musíme dobře zvládnout defenzivu, šance určitě přijdou. A když pak nějaké proměníme, mohlo by to být dobré," kouká se jen na hru svého mužstva šéf nymburské střídačky.

V posledním zápase byl ale jeho tým oslabený. Navíc v průběhu utkání dostal trest do konce zápasu Karel Bičiště, k tomu ještě odstoupil zkušený obránce Ondřej Kříž kvůli problémům s třísly. „Uvidíme těsně před zápasem, jak na tom bude," řekl Bičiště. „Možná by nám opět mohli vypomoci mladí hráči ze Sparty, kteří s námi už hráli," dodal kouč třetího týmu tabulky.