O tom, že jim jde pohárová soutěž náramně k duhu, opět přesvědčil Komárov. Nováček středočeského přeboru si účast zajistil jarním triumfem v krajském AGRO CS Poháru a ani předkolo neznamenalo konečnou. V pikantním okresním souboji s Hořovickem jej posunula dál branka Jana Mojdla, jednoho z hráčů, který v nedávné minulosti působil právě v barvách soupeře.

Stejnou cestou jako Komárov si soutěžní zápas s týmem z vyšší soutěže vybojovala také Nová Včelnice. Účastník I. A třídy Jihočeského kraje ale proti divizním Sedlčanům tvrdě narazil. Sedm branek stihli hosté už do poločasu, výsledek nakonec zakulatili na deset, aniž by sami inkasovali. Polovinu gólů vstřelil dvacetiletý Lukáš Matoušek.

To ex-ligový útočník Štěpán Kacafírek na sebe upozornil poněkud jiným způsobem. V okresním derby Poříčan s Českým Brodem byl jako druhý hráč domácích po druhé žluté kartě vyloučen. Výsledek 2:4 už se v závěrečné dvacetiminutovce nezměnil. Větší vliv tak nejspíš mělo vykartování Petra Zdeňka ještě v prvním poločase za stavu 0:2.

Rušný zápas má za sebou také Brandýs. Z Loun se vracel nejen s postupem do zápasu s druholigovým Ústím, ale také po jednom vyloučeném a zraněném hráči. Smolařem se stal František Šašek. První soutěžní zápas po letním přesunu ze Záryb pro něj skončil už po sedmnácti minutách. Po jednom ze soubojů dopadl na ruku tak nešťastně, že musel být střídán a rychlou záchranou službou odvezen na vyšetření do nemocnice.

Kromě už zmíněných se s pohárem hned na začátku rozloučily Kutná Hora, Benátky, Neratovice, Horky, SK i Tatran Rakovník, Čáslav a Nymburk. Zbylá mužstva se mohou těšit na první kolo, do kterého zasáhnou už všechny třeti a druholigové kluby.

Středočeši v předkole Mol cupu

Dobříš – Klatovy 5:2 (0:2)
Branky: 47. a 65. Kopečný, 73. a 90. Junek, 66. Puchmajer – 8. a 44. Diviš.

Louny - Brandýs n. L. 0:2 (0:1)
Branky: 7. a 82. Baloun z pen. ČK: 87. Stross (B.)

Kutná Hora - Meteor Praha 0:1 (0:0)
Branka: 70. Frantl.

Dvůr Králové n. L. - Benátky n. J. 3:1 (0:1)
Branky: 71. Karal, 73. Vitebský, 79. Knespl z pen. – 42. O. Šimek.

Kladno – Ostrov 2:0 (2:0)
Branky: 25. Procházka, 27. Kraus.

Petřín Plzeň – Hostouň 1:2 (0:1)
Branky: 84. Gavrylovskyy – 27. Vojtěšek, 63. Mařík.

Komárov – Hořovicko 1:0 (0:0)
Branka: 63. Mojdl.

Chomutov – Neratovice 1:0 (0:0)
Branka: 84. Boček.

Náchod - Horky n. J. 3:0 (2:0)
Branky: 16. a 32. Malý z pen., 87. Jahoda.

Cheb – Zbuzany 3:5 (2:2)
Branky: 15. a 79. Kubinec, 24. Komberec – 3. Matějka, 34. Surmaj, 52. Kostka, 85. Lička, 90. Přeučil.

Hlinsko – Kolín 0:1 (0:0)
Branka: 67. Vondráček.

Mariánské Lázně - SK Rakovník 2:0 (1:0)
Branky: 30. Nedbalý, 56. Šácha. ČK: 37. Červený (SKR).

Letohrad – Čáslav 1:0 (0:0)
Branka: 65. Trnka.

Libčany – Nymburk 3:2 (2:2)
Branky: 30. a 60. Krejčík, 16. Kraják – 36. Škarecký, 39. Podzimek.

Beroun – Tn Rakovník 3:0 (2:0)
Branky: 20. z pen. a 49. Horel, 4. Král.

Nová Včelnice – Sedlčany 0:10 (0:7)
Branky: 5., 23., 36., 41. a 65. Matoušek, 15. a 40. Krůta, 10. Brotánek, 70. Sirotek, 75. Sochůrek.

Poříčany - Český Brod 2:4 (0:2)
Branky: 55. Gajdasz, 72. Puk – 16. a 51. Regner, 33. Ceccarelli, 61. Hrdlička. ČK: 34. Zdeněk, 73. Kacafírek (oba Poř.).

Přední Kopanina – Ostrá 1:3 (0:3)
Branky: 70. Šultes – 7. Vobořil, 17. Horák, 34. Poběrežský.

Skalice u Č. Lípy – Libiš 0:2 (0:0)
Branky: 46. Stibora, 83. Přibyl.

Slaný – Přeštice 3:2 (1:1)
Branky: 17. Křeček, 68. Vimr, 85. Nádeníček – 45.+1 Strejček, 90. Patrovský.

Program 1. kola (14. srpna, 17:00): Ostrá – Vlašim, Komárov – Loko Vltavín, Sedlčany – Táborsko, Libiš – Zápy, Slaný – Vyšehrad, Český Brod – Velvary, Hostouň – Karlovy Vary, Zbuzany – Domažlice, Brandýs n. L. - Ústí n. L., Kolín – Ústí n. O., Beroun – Dukla Praha, Dobříš – Písek, Kladno – Štěchovice, Srbice – Králův Dvůr, Soběslav – Benešov.