I přes menší počet borců se v trénincích nepolevovalo, spíš naopak. „Měli jsme čtyřikrát denně trénink, z toho jeden v bazénu. Bylo to náročné, ale kluci to zvládli na jedničku," řekl k soustředění šéftrenér a vedoucí Jan Chrastil, který mladým gólmanům pomáhal se svými asistenty po celý průběh soustředění.

Jako vždy se kladl důraz na individuální přístup ke každému. Individuální přístup je velice nutný, nejen ve fotbale, a je lety a zkušenostmi prověřené, že individuální přístup brankářům pomohl a byli pro své týmy cennými oporami v těžkých zápasech.

Kromě nabitého tréninkového plánu, který zahrnoval nejen trénink na hřišti, ale i bazén, hydromasážní bazén, protahovací cviky a hry na konci dne, brankáři navštívili i místní hasičskou záchrannou stanici a prošli se po městě Nymburk.

O jídlo nebylo nouze, jelikož jídelna SC Nymburk nabízí bohatý výběr jídel, salátů a dalších pochutin jako třeba ovoce, zeleniny a i například moučníků. A to jak ke snídani, k obědu, ale také k večeři. Mimo toho bylo k dispozici neustále pití, a to jak na trénincích, tak na pokojích.

K tomu všemu byla vždy při ruce zdravotnice, která pomohla brankářům s každou bolístkou a problémem. Její pomoc byla neocenitelná.

A aby toho nebylo málo, tak fotograf Brankářské fotbalové školy Jana Chrastila, jako každé soustředění, fotil průběh každého dne a denně promítal brankářům momenty z předchozího dne, které šéftrenér i komentoval, když bylo něco špatně, či naopak dobře. Z celého soustředění vzniklo opět DVD.
„Brankářská fotbalová škola věří, že se všem účastníkům na soustředění líbilo, budou na něj vzpomínat při prohlížení DVD s videi a tisíci fotografiemi, které každý dostal na konci soustředění," řekl Nymburskému deníku fotograf a asistent Patrik Chrastil.

Brankářská fotbalová škola Jana Chrastila připravuje další letní soustředění ve Sportovním centru Nymburk, na které všechny srdečně zve. Jako loni ve dvou termínech. Informace o soustředění a fotografie z uskutečněných soustředění najdete na stránkách http://brankarskaskola.cz.