Jan Koller svou fotbalovou cestou a téměř pohádkovou kariérou dokonale vystihuje podstatu Planeo Cupu, který je skvělou příležitostí i pro malé kluby utkávat se se soupeři z těch nejvyšších pater českého fotbalu. Příběh Jana Kollera slyšel snad už každý. S láskou k fotbalu, a vášní pro sport se dokázal z maličké Smetanovy Lhoty v jižních Čechách dostat až mezi největší hvězdy světového fotbalu.

„V šesti letech jsme se z Prahy odstěhovali na vesnici, kde to byl pro mě ráj a od prvního okamžiku jsem se věnoval sportu. Dělal jsem všechny sporty, ale vyhrál u mě nakonec fotbal, který jsme hráli všichni. Důležité je, aby kluci i holky hráli fotbal s nadšením, užívali si každý trénink i zápas a měli z něj pořád radost. Vážím si toho, že můžu být tváří Planeo Cupu, který je jedním z největších mládežnických projektů u nás. Už teď se těším na finálové turnaje, o kterých jsem slyšel samé superlativy,“ říká Jan Koller.

V nové sezóně se do poháru přihlásilo opět téměř 900 týmů! Mezi přihlášenými nechybí ani nejúspěšnější klub historie poháru AC Sparta Praha, která vyhrála osm z jedenácti ročníků. Snahou organizátorů je podporovat dívčí fotbal, proto v letošním ročníku uvidíme i vybrané dívčí týmy. Úvodní kvalifikační turnaje se odehrají i ve Středočeském kraji, kde jsou mezi pořadateli Sadská, Neratovice-Býškovice, Spartak Příbram, Poříčí nad Sázavou nebo Kutná Hora.

Nadšení a radost malých fotbalistů představují obrovskou porci emocí pro každého na hřišti i v řadách diváků. I proto je Planeo Cup velkým lákadlem pro fotbalové kluby z celého Česka. Pro celý projekt je zásadní podpora Fotbalové asociace ČR, která již dvanáctým rokem Pohár mládeže spoluorganizuje. „Planeo Cup je pro FAČR velmi důležitý. Je to skvělá příležitost pro kluky a holky zahrát si v kvalitní soutěži a zároveň jde o skvělou propagaci fotbalu, sportu a hlavně pohybu jako takového,“ uvedl Michal Valtr, generální sekretář FAČR. 

„Planeo Cup pro nás není jenom fotbalový turnaj, ale jedná se bezesporu o naši srdcovou záležitost. S radostí pozorujeme mladé nadějné fotbalisty a fotbalistky, jak oslavují každé vstřelení branky a jak následně vítězný tým propukne v euforii, kterou kdo nezažil, tak ji jenom těžko pochopí," říká Tomáš Opluštil, ředitel maloobchodní sítě Planeo. Je nadšen, že ke spolupráci kývl právě Jan Koller. A dodává, že partnerem zůstává firma Hisense.

Planeo Cup se rozjíždí, jeho letošní tváří je Jan Koller. | Video: Planeo Cup

Společnost Planeo navíc nepodporuje je budoucí fotbalisty, ale srze podporu Nadace Fotbalových Internacionálů pomáhá také těm fotbalistům, kteří již mají svoji hvězdnou kariéru za sebou,“

Na začátku září se sice teprve rozjíždějí předkola, ale již nyní jsou známy termíny všech turnajů včetně jarních finálových. Místa jejich konání se budou teprve vybírat.

Další informace naleznete na www.planeocup.cz