Po dvaceti kolech jste stoprocentní, neztratili jste ani jediný bod. To je skvostná bilance…

Samozřejmě jsme za takovou bilanci moc rádi, ale musím říct, že se nerodila lehce. Sezona je velice těžká, ať už po fotbalové nebo psychické stránce. Myslím si, že nás i soupeři brali jako hlavního adepta na postup a tím pádem probíhala většina zápasů způsobem, že jsme museli branku soupeře většinou dobývat, což je samozřejmě těžší. O to je naše bilance vítězných zápasů cennější.

Už jste někdy něco podobného jako hráč nebo jako trenér zažil?

Myslím si, že takové bilance se moc často nevidí a co jsem sledoval i v historických záznamech, tak v minulosti nic podobného nikdo nedokázal, ale třeba se mýlím (smích). Jinak jsem já nic podobného jako hráč i trenér nezažil a myslím si, že ani nezažiji. Je to úspěch celého městeckého fotbalu.

Slýchal jste hodně často, že si na podzim vedete jako rozjetá Plzeň?

Samozřejmě tahle poznámka někde proběhla. Musím říct, že se to velice dobře poslouchalo, ale i tak jsme museli zůstat nohama na zemi a s pokorou se pokoušet vyhrávat další zápasy.

Už na začátku sezony jste vyhlásili boj o postup do krajské I.B třídy. Čekal jste, že to bude tak jednoduché?

Musím přiznat, že jsem to tak jednoduché nečekal. Týká se to hlavně bodového rozdílu, ale musím říct, že některé zápasy byly velice těžké. Hlavně venkovní, což potvrdil zápas v Kostomlatech, které nám byly dobrým soupeřem. Domácí zápasy jsme odehráli, co si pamatuji, ve většině případů s vítězným koncem. To nás zdobí už pár měsíců, což byl základ úspěchu.

Koho jste považoval za největšího konkurenta v boji o první příčku?

Myslím si, že největší konkurent už i tím, že mají kvalitní kádr a co vím, chtěli hrát o první příčku a dlouhodobě se pohybují na druhém místě, měly být Rožďalovice.

Je nějaký tým, který vás mile či nemile v právě probíhající sezoně překvapil?

Co se týče spodní části tabulky, určitě jsem tam nečekal Všejany, jelikož loni skončily v přední části. Kostomlaty to mají zase opačně a musím říct, že se jim letos daří a výsledkem je popředí tabulky.

Nyní máte v čele dostatečný náskok a můžete už v klidu říct, že jste jasný postupující… Může vás ještě něco ohrozit?

Nemyslím si, jen bych si přál, abychom se do konce sezony dali po zdravotní stránce dohromady a nepřibylo nám další zranění, se kterými se poslední zápasy potýkáme. Abychom mohli postoupit do vyšší soutěže zcela zdrávi.

Kdo je hlavním tahounem mužstva? Kdo na sebe největší zodpovědnost, když se nedaří?

Nechtěl bych vyzdvihovat jednotlivce. Celý úspěch je zásluhou všech, co sezonu odehráli. Ale abychom takového úspěchu dosáhli, museli jsme zkvalitnit hru dozadu, v čemž nám pomohl brankář Hampl, který nás dokázal v těžkých situacích podržet. Obrana stojí na Blažkovi, který je jejím hlavním stavebním kamenem. V záloze je motor mužstva Tůma spolu s Kavkou. Když zmíním útočnou fázi, nesmím zapomenout na jednoho z nejlepších hráčů Velenského, který vyniká svou bojovností a nechal by na hřišti srdce. A Kubelku, který ač toho více promarodil, než nahrál, nám velice pomohl svými góly. Ale jak říkám, pro mě je důležité celé mužstvo a snažím se nedělat rozdíly.

V čem je hlavní síla vašeho mužstva?

Hlavní síla našeho mužstva je v dlouhodobě stabilizovaném kádru, v jeho vyrovnanosti a možná to je pro někoho klišé, ale výborné partě, na které vše stojí.

Myslíte si, že máte tak velkou kvalitu, nebo že jsou soupeři slabší?

Jestli máme tak velkou kvalitu, by měli posoudit spíše soupeři, což se samozřejmě ukáže v I.B třídě. Nemyslím si, že by soupeři byli tak slabí. Naše převaha se většinou ukazuje v druhém poločase, což si myslím, že je dáno hlavně naším přístupem k tréninku.

Jak si myslíte, že by současné složení mužstva uspělo ve vyšší soutěži?

Nedokáži odhadnout, jak by současné mužstvo ve vyšší třídě dokázalo uspět, ale co tuto soutěž sleduji, tak si myslím, že by mužstvo, o sestupové příčky hrát nemuselo.

Milan Švábenský, 48 let

Bydliště: Rožďalovice
Narozen: 30. 12. 1969
Povolání: zaměstnán u Škoda Auto a.s.
Znamení: Kozoroh
Další oblíbené sporty: hokej, tenis, celkově sport
Oblíbené jídlo: Maso v jakékoli úpravě a množství
Oblíbené pití: Pivo a dobré víno
Oblíbený film: Okresní přebor
Oblíbená hudba: skupina Kabát