„Hele, už je tady! A přijel aspoň ferrari? Ne, má bavoráka. A myslíš, že má sebou fotky?"

Tak to šumělo v davu pětašedesáti malých fotbalistů, kteří se účastní letní fotbalové školy na hřišti v Ostré. A komu patřila ta zvídavá slova po příjezdu? Vítězi Ligy mistrů 
v dresu Liverpoolu, nejlepšímu střelci Eura 2004 a v současné době už několik dnů největší hvězdě týmu Mladé Boleslavi třiatřicetiletému Milanu Barošovi.

Ten do Ostré mezi fotbalové mládežníky zavítal při cestě
z boleslavského tréninku do Prahy společně s dalšími dvěma boleslavskými hráči. Bezprostředně po příjezdu a uvítání se s organizátory fotbalové školy zasedli hráči ke stolu a začali podepisovat fotky. 
V tu chvíli se prakticky všichni malí fotbalisté vrhli ke stolku a snažili se ukořistit podepsané snímky. „Kluci, každý jen jednu, ať se na každého dostane," krotili nával u stolu se slavným fotbalistou trenéři.

Ačkoliv měl Milan Baroš podle svých slov jen pár minut na zastávku v Ostré a nedošlo tudíž na ukázku dovedností na hřišti, po celou dobu se usmíval a nechal se fotit jak s jednotlivými kluky, tak se skupinkami malých fotbalistů. Našel si i minutku na zodpovězení dotazů Nymburského deníku. Na závěr došlo na společné fotografování všech zúčastněných.

Zhruba po dvaceti minutách se pak jedna z největších hvězd českého fotbalu posledních patnácti let rozloučila, nasedla do svého bavoráku 
a vyrazila směrem na Prahu.

„Hlavně to musí kluky bavit, pak ze sebe dostanou nejvíc," radí „pan fotbalista" Baroš

Slavný fotbalový reprezentant Milan Baroš si při zastávce na fotbalové škole 
v Ostré udělal chviličku i na krátký rozhovor pro Nymburský deník.

Pane Baroši, vzpomínáte si vy na svá dětská fotbalová léta 
a podobná soustředění, jako je tady v Ostré?
Samozřejmě, podobných letních setkání jsem absolvoval také dost. A řekl bych, že se toho zase tolik nezměnilo. Myslím, že to v současnosti probíhá velmi podobně, jako za mých časů.

Co byste klukům na letní škole dal jako zásadní fotbalovou radu do budoucna?
Tak za prvé je to hlavně musí bavit. V takovém případě ze sebe dostanou nejvíc. Druhým zásadním předpokladem je to, že budou poslouchat rady svých trenérů a dělat přesně to, co po nich chtějí.

Měl jste v dětském věku nějaké zásadní fotbalové vzory, jako mají třeba někteří kluci tady za vzor vás?
U mě to procházelo takovými vlnami. Já jsem pořádně začal fotbal vnímat až při Euru v roce 1992, které vyhráli Dánové. A ti tam tehdy měli hodně silnou sestavu a spoustu dobrých hráčů, kteří se mi líbili.

Přece jen z vás nedostanu nějaké jméno? Ať už české či zahraniční?
Ufff, jak říkám, u mě se to měnilo postupem času. Ale když budu vzpomínat na své začátky, určitě jsem obdivoval Pavla Kuku.