„Zaznamenali jsme tři odchody - Jardu Synka, Jardu Vorlíčka a Ondru Černovského. Všem klukům přejeme moc úspěchů a ať se jim daří,“ vzkázal dnes už bývalým hráčům Městce Králové hrající trenér mužstva Jan Šmidrkal. Ten však mohl v týmu přivítat nové tváře. „Do klubu naopak přišli Tomáš Vobořil a Matěj Vondrka z Vykáně, a Martin Jizba z Velenic. Za příchod posily můžeme považovat i dlouhodobě zraněného Honzu Šorma. Všichni hráči se jeví dobře. Zvýší konkurenci, protože přináší velkou kvalitu,“ těší kouče desátého celku tabulky. „Velké posílení přišlo do trenérských řad. Dnes už s klidem, protože to tak opravdu je, mohu přivítat mého asistenta, bývalého hráče SK MK a hlavně mého velkého kamaráda Tomáše Nováka. Jeho příchod do týmu si všichni pochvalují a já si moc vážím spolupráce a hlavně se na ní moc těším,“ usmíval se Šmidrkal.

Ten si pochvaluje celou zimní přípravu. „S tou jsem spokojený. Myslím, že se přístup k fotbalu v Městci zvedá! Je velká úleva vidět větší počty hráčů na trénincích. Najednou má klub posloupnost a funguje provázaně. Máme štěstí na trenéry v mládeži. A my těm malým, mladým chceme jít příkladem,“ řekl trenér A týmu. „Kluci u naší mládeže jsou více než skvělí, a proto jsem sám rád, že jejich famózní práce má návaznost. Tohle je dlouhodobý, dílčí cíl. Ten krátkodobý se také povedl. I když jsme odehráli pouze jedno přípravné utkání (minuly týden, kvůli špatnému počasí zrušeno), tak jsem spokojen. Něco máme naběháno, natrénováno, teď to jen prodat,“ přeje si Šmidrkal.

Jak už uvedl, mužstvo sehrálo jediné přípravné utkání. „Zápas byl bohužel pouze jeden. Porazili jsme v něm 4:3 Nepolisy. Dokázal bych si představit ještě jeden zápas, ale čert to vem. V zápase s Nepolisy jsme si vyzkoušeli pár věcí, co chceme hrát, tak snad to bude stačit,“ culil se městecký kormidelník.

Šmidrkal je opatrný i při předsezonních prognózách. „Nemám rád dávání si cílů. Ještě když je naše tabulka tak nahuštěná. Dvakrát prohrajete a padáte, dvakrát vyhrajete a hrajete poháry,“ smál se kouč. „Můj cíl je jednoznačný. Hrát hezký fotbal pro lidi, aby se chodili bavit na fotbal. Zapracovat co nejvíce mladých, kteří mají obrovskou možnost se učit od posil, které přišly. Aby se nám vyhýbala zranění,“ podotkl Šmidrkal a na závěr přece jen stanovil svému týmu na jaro jasnější obrysy. „A když už jsme tedy u této sezony, tak chci samozřejmě hrát nahoře. Takže pátý flek by byl super,“ dodal Jan Šmidrkal.


Načítám tabulku ...