Osmý flek, klidný střed tabulky. V Poříčanech panuje po sezoně velká spokojenost?
Jsme rádi, že jsme nakonec skončili v horní polovině tabulky, i když po podzimní části jsme uvažovali o lepším umístění.

Jak byste sezonu zhodnotil?
Podzimní část nám vyšla nad očekávání, ta jarní část byla trochu propadák.

Jaro se vám moc nepovedlo, hodně jste ztráceli, navíc i doma. Čím to bylo?
Příčina byla jednoduchá, odešlo nám sedm hráčů ze základní sestavy. V zimní přestávce nám vytipované hráče oslovené kluby neuvolnily. Nicméně jsme si alespoň ověřili charakter hráčů a já musím těm, co zůstali a těm, co přišli v zimní přestávce, i přes nepovedené jaro poděkovat.

Vše jste si ale vynahradili v posledním zápase, kdy jste porazili Semice na jejich hřišti. Konec dobrý, všechno dobré…
Poslední úspěšný zápas nám v konečném pořadí přisoudil osmou příčku. Před tímto zápasem to byl náš cíl. Vyhrát a ukončit sezonu v krajském přeboru v horní polovině.

Také jste sehráli některé hodně divoké zápasy. Třeba ten ve Vykáni. Který zápas se vám povedl nejvíc a na který byste nejraději zapomněl?
Nejvíce se nám povedl podle mého názoru poslední zápas v podzimní části v derby se Semicemi. Těch zápasů, na které bych chtěl zapomenout, je asi více. Ale pokud vezmu jarní část, tak zápas v Rakovníku, který jsme měli dobře rozehraný, ale v závěru jsme ho zbytečně ztratili.

Závěr sezony byl pro vás hodně náročný vzhledem k tomu, že jsme měli hodně úzký kádr. Jak jste se s tím vypořádali?
Znovu musím složit poklonu našim hráčům. Bylo to už spíše o vůli. V posledních čtyřech kolech už někteří nastupovali s hodně velkým sebezapřením a s drobnými či většími zraněními.

V průběhu jedné sezony se u vašeho týmu střídal hned dvakrát trenér. V zimě odešel Jiří Holatka, v průběhu jara pak i Tibor Mičinec. Co se po jejich odchodu u týmu změnilo?
Trenér Holatka byl u našeho týmu dva roky a odvedl obrovský kus práce. Složil si kádr a dokázal s ním postoupit a v podzimní části krajského přeboru získal dvacet osm bodů, což bylo hodně nad plán. Poté odešel do Kolína a s ním osa mužstva. V zimní části měl Tibor Mičinec těžkou roli ve složení kádru, který se nám nepodařilo doplnit podle představ. Ale i tak si myslím, že jsme měli získat více bodů. Proto jsme se s trenérem Mičincem rozešli a do konce sezony vedl mužstvo Jiří Biško.

Hrajícím trenérem se stal Jiří Biško, jeho asistentem Jan Hlavatý. Vy jste spolu s panem Pačesem vedli zápasy. Bude tento model fungovat i v příští sezoně?
Byla to nouzová situace, ve které pokračovat nebudeme. 

Je někdo z hráčů, kdo si zaslouží speciální pochvalu? Kdo byl lídrem mužstva?
Na tuto otázku nerad odpovídám. Speciální pochvalu zaslouží ti, kteří u našeho týmu vydrželi po zimní přestávce, kdy jsme byli v těžké situaci a zároveň chci poděkovat klukům, kteří nám tuto nelehkou situaci přišli pomoc vyřešit. Říci jednoho hráče si neodvažuji a sama kabina ví, kdo je tím tahounem, parťákem a lídrem v kabině.

Byli jste hodně aktivní ve volných přestupech. Doplnit jste museli. Zkvalitní se hodně váš kádr?
Bohužel nás zkušenosti ze zimní přestávky donutili býti aktivní ve volných přestupech. Je jen málo mužstev, se kterými je možné se seriózně domluvit na uvolnění hráče. Někdy to nechápu, když klub drží hráče v nižší soutěži i přes jeho výslovné přání jít jinam a pak se neskutečně diví, že hráč ve volném termínu odejde. Myslím, že se nám pro další ročník podařilo dát dohromady silný tým.