Bude tak hodně důležité, jak mužstvo potrénuje v zimní přípravě, která v Lysé už probíhá. „Začali jsme s přípravou 18. ledna a bude probíhat jen v domácích podmínkách,“ uvedl kouč lyského mužstva Václav Sosnovský.

Jeho tým odehraje v sobotu 1. února první přípravné utkání. Na umělé trávě v Benátkách nad Jizerou se postaví celku Rejšic. Utkání začne ve 13 hodin.

Kádr zatím nedoznal žádných změn. To ale nemusí být konečný stav do mistrovských zápasů. „Zatím nikdo neodešel, ale je možné, že nějaké odchody budou,“ připustil Sosnovský. „Zkoušíme i nové hráče, takže uvidíme, jak na tom budou v zápasech,“ neodtajnil konkrétní jména trenér Slovanu Lysá.

Toho může těšit fakt, že se do přípravy zapojila i stálice týmu Ondřej Poborský. „Po operaci nehrál celý podzim. Nyní už je ale v přípravě,“ konstatoval Sosnovský.

Jeho družina by měla podle plánu sehrát pět přípravných střetnutí. „V těchto zápasech chceme dát příležitost těm hráčům, kteří toho tolik na podzim neodehráli. Doufám, že se na tyto zápasy sejdeme v dostatečném počtu,“ věří kouč Lysé. 

Soupeři Lysé

1. 2. Rejšice
8. 2. Český Brod B
16. 2. Luštěnice
22. 2. Mnichovo Hradiště
29. 2. Milovice