Poděbrady jsou v klidu. Třiadvacet bodů jim dává relativní klid do jarních odvet. „Přesně stanovené cíle do jarních odvet nemáme. Chceme se pohybovat v horních patrech tabulky a hrát dobrý fotbal,“ říká kouč poděbradské Bohemie Ladislav Bobek.

Kádr jeho mužstva doznal jen kosmetických úprav. Odešel Herčík do Nymburka a přišel z Prahy gólman František Kafka. „Do kádru jsme navíc zapojili tři dorostence – Havránka, Zimu a Záhoru. Chceme dát příležitost vlastním hráčům,“ přidal Bobek.

V bráně se tedy bude objevovat Kafka, zkušený David Václavík, stálice a ikona bude zatím v záloze. „Bude připraven, kdyby bylo třeba,“ dodal poděbradský kormidelník.

V problémech se nachází Lysá nad Labem. Tým je předposlední a kouč Sosnovský si uvědomuje, že záchrana v přeboru bude hodně náročná záležitost. „Záchrana bude skoro zázrak. Už vzhledem k tomu, že to vypadá na velké množství sestupujících,“ řekl Václav Sosnovský. „My se ale pokusíme a budeme se rvát. Navíc chceme více zabudovat mladé hráče, kteří mají chuť hrát,“ dodal Sosnovský.

Bohemia Poděbrady

9. místo

23 bodů

skóre 28:31

Slovan Lysá n. Labem

15. místo

11 bodů

skóre 24:49