Zápas sezony čeká v neděli (utkání bylo přeloženo ze soboty) loučeňské fotbalisty. Doma potřebují porazit celek Milovic, který už sestup nemine. Přesto nemusí mít jistotu. O jejich dalším osudu totiž rozhodnou zápasy v divizi a v jiných skupinách nejnižší krajské soutěže. Čím víc středočeských týmů spadne do krajského přeboru, tím víc jich půjde i z I.B třídy.

„Ale výhra nad Milovicemi je prvořadým předpokladem k tomu, abychom se zachránili. Kdybychom prohráli, byli bychom jasným sestupujícím,“ je si vědom loučeňský kormidelník Otakar Ottomanský.

V současné době je divizních skupinách trio týmů, které by spadlo do krajského přeboru. Ohrožen je ale ještě Český Brod. „Kdyby Brod nevyhrál, bylo by to s námi špatné. Takže mu budeme držet palce,“ uvedl Ottomanský. „Momentálně jsme tak na rozhraní mezi záchranou a sestupem. Samozřejmě bude také záležet na výsledcích v jiných skupinách I.B třídy. Doufám, že také některý z ohrožených týmů klopýtne,“ přeje si loučeňský lodivod. „Bude to guláš.“
V okresním derby s Milovicemi bude mít loučeňský trenér k dispozici téměř kompletní kádr. „Chybět nám bude pouze Balcar, který je pracovně v zahraničí. Jinak jsme komplet. Uzdravil se nám i absentující Holánek,“ řekl Ottomanský.