Litol – Lovosice 1:2

V souboji dvou týmů hrající divizi měli lepší vstup do zápasu domácí borci. Cáskův pokus ve třetí minutě ale zneškodnil hostující gólman. Litol se přesto do přestávky dostala do vedení. Čtyři minuty před koncem první půle už byl podruhé Cáska úspěšný.

Vedení drželi domácí ještě dvacet minut před koncem. Jenomže poté během šesti minut o něj přišli. Hráči Lovosic během této doby vstřelili dva góly a nakonec těsný náskok udrželi až do konce.

„Do zápasu jsme šli z jedné vody načisto. Neměli jsme před tím žádný trénink, přesto jsme chtěli vyhrát. Bohužel se nám to nepodařilo," uvedl stoper Litole Michal Bohdan.
„Bylo vidět, že soupeř na tom byl trošku líp fyzicky a byl víc na balonu. Po našem vedení se soupeř tlačil za vyrovnáním a my hráli na brejky. Nakonec se mu po takové nevydařené střele podařilo vyrovnat a pak z protiútoku dal vítězný gól. Ke konci jsme hráli vzadu na tři obránce a riskovali. Nakonec mohl Cáska vyrovnat, ale hostující gólman mu jeho pokus chytil. V závěru jsme měli ještě jeden dobrý závar, ale nic z toho," popsal klíčové situace duelu Michal Bohdan.

V týmu Litole nedošlo zatím nijak k velkým hráčským rošádám. Kádr opustil pouze Sosnovský, který zamířil do Benátek nad Jizerou, na druhou stranu bylo prodlouženo hostování Herzánovi z Poděbrad.

Další duel by měla Litol sehrát v sobotu 20. července. „Vzhledem k tomu, že jsme nevěděli, jestli postoupíme, tak nyní soupeře sháníme. Další sobotu pak hrajeme v Dobrovici a generálku pak v Libici nad Cidlinou," dodal Bohdan.

Branka: 41. Cáska. Poločas: 1:0.
Litol: Rathouský – Novotný, Mlčkovský, Bohdan, Dzurko – Cáska, Ezeala, Křivánek, Michal Jareš – Ježek, Herzán (73. Herajn).