„Částka je daná stanovami, proti ní se nelze ani odvolat. My musíme trest přijmout. Za chyby se platí. Je otázkou, kde chyba vznikla, nebo kdo jí udělal. Každopádně je  to pro nás jako pro každý klub  hodně peněz," uvedl libický manažer Miroslav Tomáš.

Zápas tak skončil kontumačním vítězstvím Ostré 3:0. „Kontumace nás až tak nebolí, je to jen bod. Spíš mě mrzí, že to odnese Jirka Kohoutek, který za nic nemůže," uvedl libický manažer.

Podle něj se mohly tyto události promítnout i do nepovedeného utkání s posledním týmem tabulky, který Libice na trávníku celku Brandýs / Boleslav  prohrála 2:5. „To se podepsalo stoprocentně. Ale nejen na výkonu mužstva na hřišti, ale také na atmosféře v mančaftu. Nicméně chybami se člověk učí a my bude dál bojovat o to, aby lidi v Libici dál fotbal bavil," dodal manažer Tomáš.

Radost tak mohou mít v Ostrá, která se díky kontumaci dotáhla na vedoucí Sokoleč, oba celky mají nyní stejně bodů a jejich souboj o první příčku tabulky bude ještě hodně napínavý. „Tohle nás ale nemůže těšit. Potěšit by nás mohlo, kdybychom soupeře přejeli. Ale je pravda, že nám to samozřejmě pomohlo. Nic není rozhodnuto, bude to ale do konce sezony ještě hodně práce," uvedl asistent trenéra Ostré Milan Moravec.