LYSÁ – LIBICE   2:2

Začátek zápasu patřil domácím. Tedy alespoň gólově. Lysá dokázala využít dvou hrubých chyb v libické defenzivě a po brankách Kodeše a Hodbodě vedla o dva góly. Pak ale také vyrobili fatální hrubku domácí a trestal vydařeným lobem Jan Fořt.

Po změně stran byli o poznání aktivnější hosté, ale do vyložené šance je domácí nepouštěli. V 82. minutě zahrál nešťastně rukou domácí Palyza a Jandzík z pokutového kopu vyrovnal.

V nastavení dostal červenou kartu domácí Poborský, který nešetrně, i když trochu nešťastně, zasáhl Havierníka. Skóre už ale zůstalo stejné.
„V prvním poločase jsme využili dvou chyb v obraně Libice. Hráli jsme zodpovědně zezadu, protože jsme věděli, že hosté mají silný tým. Od dvacáté minuty byli hosté herně lepší, my jsme se hlavě soustředili na bránění. Po zisku míče jsme celkem dobře kombinovali, kluci bojovali a za to zaslouží pochvalu. Pak jsme udělali dvě chyby my. Prostě rozhodly čtyři chyby. Derby bylo důrazné, bojovné, vyhecované. Škoda, že jsme to nedotáhli," litoval dvougólové ztráty z úvodu střetnutí lyský trenér Josef Pavliš.

„My jsme prospali začátek zápasu. Nemůže se nám stát, abychom za dvanáct minut prohrávali o dva góly," byl naštvaný manažer libického klubu Miroslav Tomáš. „Pak jsme se zvedli a byli jsme jasně lepší, vyložené šance jsme si ale tentokrát nedokázali vytvořit. Bylo to i tím, že soupeř hodně bránil a občas vyrazil do brejku. Pro nás je to ztráta, na druhou stranu bod brát musíme, neboť jsme o dva góly prohrávali. Lysá je pro nás snad zakletý soupeř, špatně se nám proti ni hraje," přiznal Miroslav Tomáš.

Branky: 7. Kodeš, 12. Hanke – 32. Jan Fořt, 82. Jandzík (z PK). Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: D. Novák, Rudzan – Billý. ČK: 90+2. Poborský (Lysá nad Labem). Diváci: 80. Poločas: 2:1.
Slovan Lysá nad Labem: Müller – Gregar, Šlingr, D. Novák, Růžička – Hodboď (69. Palyza), Poborský, Zítka, Rudzan (53. Horváth), Kodeš – Hanke (75. Schneiberg).
Libice nad Cidlinou: Václavík – Černý, Jandzík, Billý, Kalina – Havierník, Jiří Fořt, Lambert, Kratochvíl – Mbah, Jan Fořt.