Fotbalisté Vykáně nechali zapomenout na týden starou porážku z Jesenice a doma zdolali silnou Dlouhou Lhotu 4:1. „Hráli jsme dobře a utkání jsme bez rizika a bez strachu dovedli do vítězného konce. Mohli jsme přidat i další góly, ale zase jako vždycky jsme udělali malinkou chybu vzadu a za to jsme zaplatili. Potom byl zápas otevřený, hosté mohli dát kontaktní gól a bylo by to těžké. Tři body jsou ale dobré a doufám, že takto budeme pokračovat dál a nebudeme mít už žádný zápas jako minulý týden," rozpovídal se po vyhraném utkání trenér Vykáně Fabio Leggeri.

Poříčany rozhodly o svém vítězství 2:0 nad týmem Jesenice už v prvním poločase, kdy daly oba góly. „V průběhu týdne jsme se připravovali na tým, který zatím v jarní části neokusil porážku. Určitým varováním pro nás bylo i to, že dokázal vcelku jednoznačným výsledkem porazit lídra soutěže z Vykáně," řekl manažer poříčanského klubu Václav Kupr. „V zápase hosté potvrzovali to, že jsou kompaktní celek s důraznou hrou s celoplošným napadáním a rychlými výpady. Pro nás bylo důležité, že jsme přečkali prvních patnáct minut, kdy měli hosté dvě stoprocentní příležitosti k zakončení. Pro vývoj zápasu v náš prospěch bylo důležité, že jsme se dokázali prosadit ze dvou standardních situací a dostat se do dvoubrankového vedení. Ve druhém poločase jsme si už proti houževnatému soupeři dokázali pohlídat vývoj utkání," hodnotil utkání Kupr.

Do problémů se dostávají borci Čelákovic, kteří prohráli i třetí jarní utkání. Tentokrát padli na svém hřišti 3:4 se Sázavou. A to i přesto, že byli blízko vyrovnání. Galovič dal dvě branky a měl zaděláno na hattrick. V závěru ale zahodil pokutový kop. „V prvním poločase jsme byli lepší. Dali jsme dva góly, ale pak se nám zranil Homola a to mělo vliv na další vývoj utkání. Hosté do poločasu snížili a pak dali další tři branky," řekl k utkání sekretář čelákovického Unionu Milan Šikl. „Hosté byli ve druhém poločase důraznější a využili dvou našich minel. Pak se hrálo na jejich půlce, ale stačili jsme jen snížit. Podali jsme dobrý výkon, hlavně v první půli, ale porazili jsme se sami. Hlavně góly jsme si dávali sami," uvedl Milan Šikl.

V dresu Čelákovic poprvé nastoupil Náhlovský ze Slavie Praha a vedl si velice dobře. „Jeho příchod nám pomohl, je hodně fotbalový," dodal Šikl.