Vítězství Ostré přišlo v závěru a ze vzduchu

Vítězství Ostré se nerodilo vůbec snadno. Ještě patnáct minut před koncem Ostrá prohrávala. „Neměli jsme dobrý vstup do zápasu. A vůbec celý první poločas se nám hra nedařila," přiznal trenér Ostré Jiří Kafka.

Jeho tým vstoupil do druhého dějství jako vyměněný. Diktoval tempo hry a měl několik vyložených šancí. „Měli jsme velký tlak a třikrát jsme trefili břevno. Ale v době našeho největšího tlaku nás podržel gólman Malina, když lapil tutovku soupeře. Hráli jsme po celý zápas do zhuštěného prostoru, Lhota dobře a zodpovědně bránila," uvedl Kafka.

Pak ale přišel obrat. A dva góly po standardních situacích hlavou. „Málkova hlava to byla obrovská rána. A hlavička Hochmeistera pro změnu lehká teč. Standardky nám pomohly," popsal rozhodující momenty duelu trenér Ostré.

Za zraněného Kosmáka zaskočil Pařízek

Mužstvo Vykáně v prvním jarním kole prohrálo doma, nyní si spravilo chuť ve Velvarech. „Byl to ale těžký zápas," řekl po vítězství kouč Čechie Fabio Leggeri.

Jeho tým po přestávce jako první skóroval. Domácí sice vyrovnali, ale hned za tři minuty vrátil vedení hostům Lukáš Jarolím. „Hráli jsme proti týmu, který byl hodně dobře fyzicky připravený. Remíza by asi byla spravedlivá," přiznal Leggeri. „My jsme ale měli více štěstí."

Jeho tým se musel vyrovnat v průběhu prvního poločasu s velkou nepříjemností. Zranil se totiž gólman Kosmák a do brány musel hráč Pařízek. „Nějaké šance chytil. Jinak hraje Pařízek v poli. O to je naše vítězství cennější. Velvary patří mezi nejlepší celky soutěže a my jsme za tři body rádi. Ale tentokrát jsme zase tak dobře nehráli," dodal vykáňský trenér.

Od první branky domácích byly Semice pod tlakem

Semice naplno bodovaly v prvním jarním zápase, nyní vyšly naprázdno. A to i střelecky. „Hráli jsme v podobné sestavě jako minulý týden. Na podzim dostalo naše mužstvo od tohoto soupeře debakl a podobnému výsledku jsme chtěli předejít. Domácí mají kvalitní tým, takže karty byly předem rozdány. My jsme se zaměřili na obranu a celkem se nám to dařilo. I když domácí měli dvě velké šance," vyprávěl semický kouč Pavel Jareš.

Jeho tým přece jen dvakrát inkasoval. „Dostali jsme takový náhodný gól a od té doby nás domácí přehrávali," uznal Jareš. „My jsme měli jednu velkou šanci, tu jsme ale nedali a domácí pojistili výhru. Rozhodně jsme ale nepropadli," dodal Jareš.