Sezónu hodnotíme jako veleúspěšnou. Naším cílem bylo hrát v popředí tabulky a zkusit být mezi třemi nejlepšími. Díky umístění na druhém místě se z našeho cíle stal úspěch v podobě postupu. Navíc se nám podařilo do mužstva zabudovat mladé hráče, se kterými i nadále počítáme, a to je takový bonus k našemu postupu," uvedl manažer Poříčan Václav Kupr.

Jak jste si užili oslavy. Jaké byly?
Oslavy probíhaly ve velkém duchu, pro mě osobně skončily až v neděli odpoledne. To, co se dělo, můžu pouze předpokládat z pořízené foto a video dokumentace (smích).

Jednoznačně převládají pozitiva, ale najde se také něco, co vám kalí radost?
Já myslím, že v tak pro Poříčany mimořádné sezóně, kdy se bude hrát historicky nejvyšší soutěž, nemá cenu přemýšlet, co se nepovedlo. Vždy je co zlepšovat a my musíme pečlivě vyhodnotit naše nedostatky a snažit se je odstranit. Ale v sezóně nenastalo nic vážného nad čím by jsme museli přemýšlet jako o neúspěchu.

Brandýs byl v sezoně suverénní. Ale kde hledat další vaše největší konkurenty v boji o postup?
Brandýs má hlavně mimořádnou hráčskou kvalitu, což dokazoval v každém zápase. Největší konkurenti byly Slaný a Horky. Horky naštěstí brzy odpadly a tak nám zbyl jediný konkurent, ale o to těžší, proto jsme rádi, že jsme ve vzájemných duelech nepropadli.

O co, nebo o koho, jste se mohli opřít ve chvíli, kdy se vám nedařilo?
Asi se budu opakovat, ale v Poříčanech máme výbornou fotbalovou partu. Kluci drží hodně při sobě, a to je hlavní důvod zvládání jakýchkoli drobných neúspěchů. Jmenovat jednotlivce v této partě bych si vůbec netroufl.

Kdy jste začal věřit tomu, že už vám druhá příčka a tím pádem postup neunikne?
My jsme měli hodně těžký závěr, zápasy v Luštěnicích, Dlouhé Lhotě a následně doma se Slaným, takže věřit jsem začal prakticky až když to bylo hotové a věděli jsme, že nás už na druhém místě nikdo nepřeskočí.

Který zápas byl na cestě za postupem z vaší strany nejvydařenější a který se vám naopak nepovedl?
Nebudu se bavit o zápasech, kdy jsme vyhráli vyšším rozdílem. Nejlepší zápasy byly oba duely s mužstvem Slaného. To se muselo divákům hodně líbit. Naopak zápasy, na které by člověk nejraději zapomněl, jsou ty v Libici a Horkách.

Jak dlouho si budou hráči užívat volna a jak bude vypadat vaše letní příprava?
Obávám se, že pod taktovkou trenéra Jiřího Holatky si hráči moc volna neužijí. Letní příprava bude v domácích podmínkách s pěti kvalitními soupeři.

Dá se počítat s tím, že kádr Poříčan dozná výrazných změn?
Už před časem jsme se dali na cestu pracovat s hráči, kteří chtějí za Poříčany bojovat. Jsem rád, že hráči, kteří u nás byli na hostování, mají sami zájem v Poříčanech pokračovat. Bohužel hostování u nás ukončil Miloš Bázlik a do dorostu do Ostré odešel Filip Stárek, což mě mrzí. Naopak jsme angažovali Michala Šourka a Pepu Krombholze a ještě přemýšlíme o jednom hráči.

Co očekáváte od nejvyšší krajské soutěže?
Nějaké zápasy jsme viděli, především ve Vykáni. Jsme zase o patro výše v nejvyšší krajské soutěži a víme, že nás nečeká nic lehkého. Budeme se snažit poctivě a kvalitně připravit. Cílem je vyhnout se sestupovým starostem a v soutěži hrát důstojnou roli.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří nám v naší práci pomáhali. Všem těm, co se starají o chod mužstva, větším i menším sponzorům a obci Poříčany za finanční a materiální podporu a samozřejmě za podíl na dalším zkvalitňování především našeho zázemí.