Polaban Nymburk trestal chyby soupeře

Nymburský Polaban hostil na Vesláku tým Sedlčan, který porazil vysoko 6:2. „Výsledek vypadá, že to byla jednoznačná záležitost, ale nebylo to tak. V první půli jsme měli více hry, dali jsme branky, ale pak jsme udělali nějaké chyby. Ve druhém poločase se stalo to, co minulý týden. Soupeř se dostal do hry. Naštěstí jsme přidali čtvrtý gól a od stavu čtyři jedna byl zápas v naší režii," řekl po utkání nymburský trenér Radek Kulhánek.

Hosté ale od začátku na ručník nebyli, jejich brejky byly dost nebezpečné. „Abych byl objektivní, soupeř si takový výsledek nezasloužil, ale my jsme potrestali jeho chyby, kterých se dopustil a nakonec jsme dokázali zvítězit," těšilo Kulhánka.

Jeho tým má po třech kolech plný bodový zisk. „Jsem spokojený, je to paráda. Teď chceme něco udělat v Suchdole. Minule jsme přivezli tři body zvenku, takže jsme chtěli zvládnout i domácí utkání se Sedlčany. Tabulka se začíná rozdělovat, takže bylo nutné vyhrát," řekl nymburský kormidelník. „Ale v tomto zápase mě mrzí dva inkasované góly. Byly naprosto zbytečné a po našich chybách. To jediné mě mrzí. Nemuseli jsme ty branky obdržet. Ale štěstí jsme měli minulý týden, takže ten gól někdy musel přijít," dodal Kulhánek.

Ostré se zápas vyvedl výsledkově i herně

Tři nula sfoukli fotbalisté Ostré mužstvo Rejšic v souboji nováčků. Hosté však rozhodně nehráli špatně. „Zápas se nám vyvedl výsledkově i herně," chválil tým jeho vedoucí Josef Červinka. „V první půli jsme dali dva góly, ale i soupeř měl asi čtyři dobré šance, naštěstí nic nedal. Třikrát nás podržel gólman, jedna střela šla vedle. Hrál se ale otevřený fotbal, který se musel divákům líbit. Po druhé brance jsme se uklidnili," byl rád vedoucí mužstva.

Ve druhém poločase chtěli hosté s výsledkem něco udělat, dvacet minut měli mírnou převahu, ale nic z toho. „Třetím gólem jsme dokonali dílo. Pak jsme to jen dohráli. Udrželi jsme čisté konto a je to naše první vítězství v krajském přeboru. Takže jsme spokojeni," radoval se Červinka.

O výhru se Semice bály až do konce

Ani Semice nezůstaly pozadu. Ty hrály na hřišti Rakovníku a vyhrály tam 3:2. Strůjcem úspěchu byl opět kapitán Michal Koštíř. Dva góly dal a po faulu na něj proměnil Vorlíček pokutový kop. „Podali jsme velice dobrý výkon, hodně jsme bojovali. Byl to zatím náš nejlepší výkon a vítězství je zasloužené. Dlouho jsme takhle dobře nehráli," rozplýval se vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka.

Semice nejprve prohrávaly, ale pak třemi zásahy skóre otočily. Soupeř ale v 85. minutě snížil a hosté se báli o výsledek. „Nakonec jsme jejich tlak ustáli a dovedli jsme zápas do vítězného konce. Oni ale v závěru ještě trefili břevno a v nastavení jsme to vykopli z brankové čáry," popisoval kritické chvíle ze závěru střetnutí Čepelka.