„To ale nejsou žádné sny. Jsme nováčkové a do soutěže jsme šli s tím, že budeme chtít být co nejvýš a hrát pěkný fotbal. Na divizi nejsme připraveni," hlásí předseda Hostouně Jiří Hondl, jehož klub ale během zimy svůj areál příjemně zvelebil a patří teď k nejpěknějším v kraji.

Samotný duel ho moc nerozveselil stejně jako trenéra Martina Čurdu. Hostouň brala remízu 1:1 spíš jako svou ztrátu. V úvodu totiž měla zejména zásluhou stopera Motlíka hrajícího netradičně na hrotu útoku čtyři velké šance, ale žádnou nevyužila. Místo toho mohl chvíli po přestávce Nymburk díky dorážce kanonýra Peterky myslet na tři body. Jenže v 59. minutě protancoval jeho obranou exslávista Novák a pěkně vyrovnal.

Trenér hostů Radek Kulhánek bod bral, i co se týče postupové matematiky. „Dobrá remíza. Nechci říct spravedlivá, protože by domácí mohli být zklamáni – přece jen na začátku měli navrch," usmál se muž, který zprvu hodně na své hráče křičel a přiznal, že také v přestávkové pauze nebyl v kabině hostů klidný čajový dýchánek.

Co se týče boje o postup, tak si Kulhánek paradoxně myslí, že spíš rozhodnou zápasy s týmy, kde budou favorité bojovat s tabulkově mnohem horšími celky. „Podívejte, jak na jaře hrají Jíloviště, Dobříš nebo Beroun, které posílily a mají svou kvalitu. Když jsem to zkraje jara řekl o posledním Spartaku Příbram, někteří koukali, že jsem snad blázen. Ale i Spartak ukazuje sílu," doplnil Kulhánek.

A připomněl, že z týmů hrajících o čelo tabulky je Nymburk nejmladší. „My hrajeme většinou s mladými hráči, které doplňuje jediný starší Svoboda. V tom má Hostouň i další kluby výhodu," míní muž, jehož soupiska obsahovala osm jmen s ročníkem narozením začínajícím 1990 a výš.

Trenér Hostouně Martin Čurda vedl na jaře mužstvo k domácím triumfům nad Suchdolem i Ovčáry, s Nymburkem se mu to do třetice proti TOP týmu nepovedlo. „Jedna věc je výsledek, druhá předvedená hra, na které si dáváme záležet. A ta byla možná nejlepší na jaře, soupeře jsme přehrávali, hlavně v prvním poločase," vyjádřil svůj názor náročný kouč.

Každopádně také Čurda potvrdil slova předsedy Sokola Jiřího Hondla, že se Hostouň do divize nehodlá cpát. „Myslím, že i zápas s Nymburkem ukázal, kde jsou naše slabiny. Rozdíl mezi divizí a přeborem je třeba i v tom, že o soutěž výš prostě musíte vypracované možnosti využívat. Pokud to neuděláte, dostanete najednou gól vy, jako se to stalo proti Nymburku nám. Na tom ještě musíme pracovat," dokončil Martin Čurda.