Polaban – Čelákovice 1:4

Nymburk sahal proti prvnímu týmu minimálně po remíze a možná mohl pomýšlet i na tři body.

V prvním poločase šly Čelákovice do vedení ve 21. minutě, když rohový kop Skuhravého na přední tyč odhlavičkoval Bosák jen na volného Dozorce a ten přesnou střelou z osmnácti metrů otevřel gólový účet. Vedení však Unionu nevydrželo dlouho a ve 26. minutě vyrovnal z penalty Martínek.

Pro diváky byl záživnější druhý poločas, na jehož začátku mohl jít Nymburk do vedení. Po dvou šancích Navrátila a jedné Mareše se ale skóre neměnilo.

O osudu utkání rozhodla 69. minuta. Po chybě Otta v rozehrávce byl na konci kombinace Skuhravý a poslal svůj tým do vedení.

Domácí tým inkasovaný gól nesrazil a ještě se snažil vybojovat alespoň remízu, vyloženou šanci si už ale nevytvořil. Hosté pak ještě v 90. minutě upravili skóre, když nejprve Hakl vyšel ze sprinterského souboje s Martincem vítězně a vzápětí přesně zakončil a hned po rozehrání dorazil Nymburk svým šestnáctým gólem v sezoně kanonýr Unionu Dalekorej.

Branky: 26. Martínek (PK) – 21. Dozorec, 69. Skuhravý, 90. Hakl, 90. Dalekorej. Rozhodčí: Melichar. ŽK: 5:3. Diváků: 260. Poločas: 1:1.

Polaban: Doležal – Sporiš, Navrátil, Ott, Bosák – Mareš (84. Novotný), Havrda, Martinec, Pěnička, Kasák (64. Kapička) – Martínek.

Čelákovice: Hofta – Havlát (68. Poborský), Homola, Mulač, Jelínek – Hakl, Dozorec, Novák, Pecka (46. Hájek) – Dalekorej, Skuhravý (78. Reichert).

Kormaník: výsledek je pro nás dost krutý

Jen s výsledkem byl po zápase spokojený kouč Čelákovic Radovan Hromádko. „Zápas neměl herní kvalitu. S naší hrou jsem nebyl spokojen,“ řekl Hromádko. „Výsledek je pro nás krutý. Dva góly padly v 90. minutě a zkazilo to dobrý dojem ze zápasu,“ řekl trenér Polabanu Milan Kormaník. „Řekl bych, že výsledek je nadstandardní. Ale takový je fotbal. Hraje se na góly,“ krčil rameny trenér Unionu.

Polaban mohl pomýšlet na remízu. „Sedmdesát minut jsme eliminovali největší zbraň Čelákovic. Nepouštěli jsme je do protiútoků a kombinací. Mohli jsme jít i do vedení, jenže jsme nedali jasné šance,“ popsal zápas nymburský kouč. „Jenže když se takovému týmu nedají góly, zákonitě přijde trest,“ dodal Kormaník. „Druhý gól soupeře zlomil. Ale ještě před tím jsme měli šanci. Asi Nymburku docházeli síly,“ myslí si Hromádko.

Semice – Černolice 1:1

Vyrovnaný zápas skončil dělbou bodů. I když více příležitostí ke vstřelení branky měli domácí fotbalisté. Semice se ujaly vedení v 15. minutě. Janáček nacentroval míč na hlavu Macháčkovi a ten poslal domácí do jednogólového vedení. Pak měli domácí dvě šance na navýšení náskoku, ale to se jim nepovedlo. Příležitost zazdil Samec a střela Manharta skončila těsně vedle. „To už jsme zvedali ruce, že je to gól,“ přiblížil situaci vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. Pak ale přišlo vyrovnání. Chybu vyrobili Kupka s Novákem a osamocený Bittengel ukázal své zkušenosti a uklidil míč přesně k tyči.

Ve druhém poločase se hrálo bez vyložených šancí, oba brankáři byli zcela bez práce. „Chtěli jsme rozhodnout, ale už jsme se neprosadili. Nebylo to z obou stran špatné, ale pro nás je to ztráta. I když remíza je zasloužená,“ uvedl Čepelka.

Branky: Macháček – Bittengel. Rozhodčí: Rychtár. ŽK: 3:2. Diváků: 220. Poločas: 1:1.

Semice: Procházka – Kupka, Manhart, Novák (61. Koštíř), D. Houška – Neuhausel (85. Vorlíček), J. Semecký, Samec, Farkaš (75. M. Bubeník) - Janáček, Macháček.