Máte za sebou hodně úspěšnou sezonu vyšperkovanou druhým místem a navíc postupem do ČFL. Jaká tedy byla sezona z vašeho pohledu?

Přišel jsem k mužstvu loni čtyři kola před koncem s cílem zachránit se, což se nám kolo před koncem povedlo. Cíl pro nový ročník byl hrát klidný střed bez starostí se záchranou. Do mužstva přišlo několik nových hráčů a mužstvo vytvořilo neskutečně skvělou partu, která dvacet jedna zápasů po sobě neprohrála. Jsme spokojeni a jsme pyšní na vztahy v mužstvu, na partu bojovníků, druhé místo a postup do ČFL jsou pro nás něčím neskutečným.

Prohráli jste jen tři zápasy, což se zdá až neuvěřitelné. Zažil jste něco takového ať už jako hráč nebo jako trenér?


Nevzpomínám si na něco takhle skvělého, asi ani jako hráč jsem to nezažil. Určitě jsme do soutěže nevstupovali jako favorit, o to více si těchto výsledků vážíme.

Kde hledat hlavní body takové úspěšné sezony?

Většinou každý po úspěchu mluví o fungování party, já to musím podtrhnout. Kluci, kteří nastupovali méně, jsou velmi důležitou součástí party, oni měli velký podíl na pohodě v mužstvu. Za sebe musím poděkovat všem, kteří se na úspěšné sezoně podíleli – vedení klubu, realizačnímu týmu, hráčům. Chci za nás poděkovat divákům, kteří chodí fandit a kteří vidí, že i když se někdy nedaří stoprocentně, tak kluci se snaží vydat ze všech sil. Ale zároveň bych chtěl zdůraznit, že sezona byla úspěšná pro celý klub. Béčko postoupilo, do republikových soutěží nám postoupilo šest mládežnických kategorií. Polaban reprezentuje město nejen áčkem, ale i mládeží.

Měli jste vůbec během ročníku období, kdy vám úplně veselo nebylo?

Samozřejmě nám bylo veseleji na podzim, kdy jsme ani jednou neprohráli a vyhýbala se nám zranění. Na jaře jsme se naopak museli vypořádat s tím, že nám vždy někdo chyběl. Veselo nám nebylo po posledním zápase, když jsme nezískali potřebné tři body, ale to trvalo jen asi pět hodin, pak jsme se dověděli výsledek Motorletu a radost se rychle násobila.

O co nebo o koho jste se mohli opřít v těžkých chvílích?

Fotbal je kolektivní sport a já nikdy nechci vyzdvihovat jednotlivce. Každý má svůj podíl na výsledcích, my jsme se mohli opřít o bojovnost celého mužstva. Dřívější hlavní pořadatel pan Drahota mi na rozlučce řekl: „Těm tvým klukům, i když to někdy nejde, tak se nedá upřít bojovnost, je to paráda, jak to odmakají“. No a s tím se nedá nesouhlasit.

Zdobilo vás týmové pojetí, z mužstva byl cítit týmový duch. Je přesto nějaký jednotlivec, který si zaslouží vyzdvihnout?

Vyzdvihnout zaslouží všichni z Polabanu, náš úspěch je úspěch všech včetně trenérů mládeže, všech příznivců. A když mluvím o mládeži, tak bych si přál, aby i vedení města to bralo jako úspěch pro celý Nymburk a okolí.

Ve třiceti zápasech jste inkasovali jen devětadvacet gólů, lepší byly v tomto směru jen vítězné Brozany. Navíc o jedinou branku. Prim tedy hrála defenziva? Byla obranná hra vaší strategií?

Když chcete dosahovat dobrých výsledků, tak musíte mít vyvážené obě fáze, obrannou i útočnou. My se na trénincích věnujeme převážně útočné, ale všem je jasné, že poctivost v obraně je základem.

V jednu chvíli jste byli také lídrem soutěže. Věřil jste, že můžete divizní skupinu B vyhrát?

Být prvním v divizi je lákavé, ale musím uznat, že Brozany byly lepší než my. My jsme v zimě nechtěli po letním výrazném doplnění příliš zasahovat do mužstva, při zraněních se ukázalo, že jsme měli kádr rozšířit. Brozany naopak v zimě přivedly nadstandardního útočníka, kterého si my nemůžeme ani nechceme finančně dovolit.

Řada týmů se potýkala s velkým počtem zraněných hráčů. U vás to takové nebylo…

U nás to takové nebylo na podzim, to jsme byli kompletní. Týden před zahájením jarní části se nám zranili Bohdan, Jungr, Petr. Především zranění Petra bylo na půlku soutěže. Škarecký měl také problémy, někdy nemohl vůbec trénovat a pak hrál zápasy silou vůle, Chlapec musí jít na operativní zákrok s kolenem a i on hrál se sebezapřením, Čemus si natrhl sval, Sova měl problémy s přitahovačem, Baratynskyy se zranil ve škole při desetiboji. No a někdy nebyl k dispozici Jeník, který trénuje mládež v Mladé Boleslavi a musel odjet se svými svěřenci. Toto byl velký rozdíl mezi podzimem a jarem.

Třetí liga bude rozhodně o dost náročnější než divize. Změníte třeba styl hry?


Třetí liga je určitě výrazně náročnější soutěž. V profifotbale si můžete získávat hráče tak, aby vám zapadli do koncepce. V našich podmínkách musíme hru přizpůsobit hráčům, které máme k dispozici. My se budeme muset co nejrychleji přizpůsobit dané soutěži a budeme se těšit z každého úspěšného výsledku. A potřebovali bychom pomoci s kvalitou našeho hřiště, které limituje kvalitu hry.

Kdy jste zahájili letní přípravu?

Letní přípravu jsme zahájili 10. července a bude celá jen v Nymburce. Budeme se snažit co nejlépe se připravit na novou sezonu.