Jako jediný zvítězil z okresních mužstev Polaban Nymburk. Ten doma porazil Sedlčany 4:1. „S výhrou jsme samozřejmě hodně spokojeni. Potřebovali jsme dobrý vstup do soutěže. Snad nás tato výhra nabudí," uvedl ihned po utkání spokojený nymburský fotbalista František Farkaš, který přispěl k vítězství svých barev jedním gólem.

První tři góly padly z rohových kopů. „Nejprve jsme vedli, ale hosté rychle srovnali. My jsme ale přidali druhý gól. Pak se mi povedlo skóre navýšit a pojistku přidal Havlík," vyjmenoval hlavní body střetnutí Farkaš. „A to ještě Mikluščák nastřelil břevno. Myslím, že jsme měli více ze hry," přemýšlel nahlas zkušený nymburský borec. „Oni měli dost nebezpečné standardní situace, ale my jsme z nich paradoxně také dvakrát skórovali," dodal Farkaš.

Nymburští tak vstoupili do sezony úspěšně a navíc výhrou pokřtili svůj nový domovský stánek na Vesláku. „Doufám, že jsme touto výhrou dali divákům impulz k tomu, aby na Veslák chodili," uvedl další střelec gólu, útočník Pavel Mareš.

Semice se spokojily s bodem, který vydřely na půdě Klecan (1:1). Byl to souboj nováčků, kteří postoupili z I.A třídy. „Chybělo nám osm lidí a to bylo hodně znát. Máme  spoustu zraněných. V tomto směru se nám start do sezony nepovedl," vyprávěl po prvním utkání sezony semický trenér Jaroslav Havránek. „S bodem jsme maximálně spokojeni. Sestava sice nebyla optimální, ale kluci bojovali," potěšilo semického kormidelníka.

„První poločas byl vyrovnaný, ale druhou půli jsme už spíše ubojovali. Domácí měli ve druhém dějství asi dvě velké šance a my jsme se k ničemu nedostali," přiznal Havránek.

Tomu ale nadělala vrásky další dvě zranění. „Zranil se nám Čejka a Rychtařík má lehčí výron. Málem jsem hrál i já," trpce se usmál Havránek. „Snad se někteří dají dohromady, aby byli pro derby k dispozici," začal přemýšlet semický lodivod o dalším zápase, kdy tým hostí v neděli Polaban Nymburk.

Poděbradská Bohemia byla také blízko remíze 1:1, ale minutu před koncem inkasovala druhý gól a z Dlouhé Lhoty odjela bez bodu. Byl to další souboj dvou nováčků. „Je to velká škoda, bod by byl dobrý," přiznal poděbradský kapitán Jan Jirásek. „My jsme měli častěji míč na svých kopačkách a myslím, že jsme vyhráli i na šance. Dalo se tady i vyhrát," uvedl kapitán.

Domácí nejprve vedli, ale ve druhém dějství vyrovnal Poděbradský. Ovšem nakonec se Lhota trefila ještě jednou. „Začátek byl opatrný, rozjíždělo se to pomalu. Pak ale mělo utkání svižné tempo, hrálo se hlavně na brejky. My jsme zahrávali snad patnáct standardních situací, ale žádnou jsme neproměnili. Myslím, že jsme byli lepší, ale hráli jsme jen po vápno," uvedl Jan Jirásek.