Co v současné době přesně děláte?

Poslední dobou pracuji u kategorie  mládeže ve Viktorce Žižkov a zároveň jsem vyučoval na Sportovní základní škole v Horních Počernicích – hlavně ve sportovních třídách obor tělesná výchova i fotbal.

Dříve jste působil převážně v dospělém fotbale. Proč nyní mládež?

Mám bohaté hráčské zkušenosti ve vyšších soutěžích a tak jsem se dal na trenéřinu. Po vystudování nejvyšší trenérské Profi licence jsem začínal u mládežnických celků v Jablonci nad Nisou. A potom ať jsem trénoval kdekoli, zajímali mě kluby celkově – tedy i práce s mládeží, se kterou jsem i pomáhal. Jestli nebudeme dobře a odborně pracovat s mládeží, bude se i v dospělém fotbale stagnovat. Ale to jsou kapitoly na obsáhlý rozhovor.

Proč jste vlastně vůbec začal trénovat?

Fotbal a sport mě vždy velmi zajímal. Ve své hráčské kariéře jsem  potkal spoustu zajímavých osobností. Aniž bych chtěl někoho podcenit, za všechny jmenuji pana Josefa Bicana, nejlepšího střelce, který mě ve Vlašimi jako trenér svými  fotbalovými radami a i v autě – dojížděli jsme z Prahy na trénink do Vlašimi –  svými životními zkušenostmi a vyprávěním hodně ovlivnil. Takže mě vlastně tenkrát naučil být „rozdílovým hráčem"  a podílet se na gólech jako nahrávač i jako střelec.

Jaký máte v současné době vztah k fotbalovému mužstvu Ostrá, kde hraje už dlouhou řadu let váš syn?

Kluby na Nymbursku jsem sledoval při svém působení v Semicích. Fotbal v Ostré jsem začal vnímat intenzivněji až když zde začal hrát a působit jako trenér mladší syn Jiří. Seznámil jsem se s vedením fotbalu a to mě oslovilo se zajímavým projektem, jak lépe rozvinout práci s mládeží v klubu a jestli bych v rámci možnosti tuto myšlenku mohl podpořit.

Můžete tuto spolupráci nějakým způsobem přiblížit?

V Ostré jsou pracovití lidé, kteří vylepšují neustále zázemí v areálu. Do budoucnosti se připravuje velká travnatá tréninková plocha. Ta by měla být koncem září dokončena.  Dále jsou obsazena zkušenými trenéry mládežnická mužstva. Přípravky a žáky vedou Jiří Dozorec (licence B a hráčské zkušenosti), trenér Josef  Petlička (pedagogická škola a současný hráč Ostré), trenér Sparty Daniel Byrtus (trenér mládežnické kategorie B licence). Dorost trénují Ladislav Doseděl (licence B) a Tomáš Birkuš (trenéři s bohatou  hráčskou zkušeností). V rámci svého volného času se i já svými radami a praktickými ukázkami a spoluprací s rodiči podílím na činnosti v tomto sportovním klubu ohledně mládeže. Chystá se i řada dalších  „opatření" ke zlepšení činnosti.

Přijímá třeba klub v Ostré  do svých řad i mládež z jiných obcí?

Ano, především z důvodu, že v obci se nenachází základní škola, takže není nadbytek hráčů. Proto bychom chtěli pozvat děti všech mládežnických kategorií včetně dorostenců i jejich rodiče na Den fotbalu mládeže. Akce se koná  v pátek 12. září od  17.30 hodin  na hřišti v Ostré. Byli bychom rádi, aby rodiče přivedli své děti ve sportovním oblečení i obutí, kde by si vyzkoušeli s našimi trenéry tréninkovou jednotku ve své kategorii. Zároveň odpovíme na otázky, které je budou ohledně fotbalu a činnosti jejich dětí zajímat.