Rožďalovice – M. Králové 1:3

„Asi od třicáté minuty jsme hráli o deseti. Vedli jsme brzy po penaltě, kterou pak rozhodčí kompenzoval, ale Kumstýř ji chytil. Pak hosté kopali další pokutový kop. I když jsme hráli v oslabení, hosté se nemohli do naší obrany dostat. Musím ale přiznat, že byli lepší, to se však dalo čekat. My jsme to měli v deseti hodně těžké,“ ulevil si trenér rožďalovického mužstva Miroslav Kořínek.

„Jeli jsme k zápasu s obavami, navíc nám vypadl Tůma, takže jsme povolali lidi z béčka. Za to jim musím poděkovat. Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme od první minuty lepší, měli jsme více balon pod kontrolou, byli jsme pohyblivější a měli jsme šance,“ popisoval utkání trenér vítězného celku Milan Švábenský. „Zápasu jsem se bál, ale dopadl dobře a za tři body jsem rád. Něco pochytal domácí brankář Kumstýř, ale je jasné, že nám pomohlo vyloučení domácího stopera,“ řekl Švábenský.

Branky: 4. Dont (z PK) – 36. Král (z PK), 53. R. Kafka, 81. Kubelka. ČK: 43. Pavel (Rožďalovice). Poločas: 1:1.
Rožďalovice: Kumstýř – J. Vlček, Dont, Pavel, Žoha (80. Jantač) – J. Veselý, Chlomek, J. Hojsák, Jindřich (46. Černý) – Hora, F. Veselý.
Městec Králové: Hampl – Vocásek (80. Tyl), M. Hradečný, Blažek, Poděbradský – R. Kafka, Černovský, Z. Hradečný (87. Křovina), Táborský (86. Janouch) – Král (74. Kubelka), Velenský.

Všejany – Kostomlaty 2:3

„Poprvé jsme se sešli kompletní a naše hra tomu odpovídala. Měli jsme lepší vstup do utkání, dvacet minut jsme byli lepším týmem, ale nic jsme z toho nevytěžili. Pak hosté otevřeli skóre a vzápětí přidali druhý gól. Hned jsme však snížili. Ve druhém poločase jsme byli bojovnější, chtěli jsme to zlomit. Hosté šli do deseti, my jsme hru otevřeli a měli jsme šance. V závěru jsme trefili dvakrát brankovou konstrukci,“ litoval trenér všejanského celku Jan Truksa.

„Čekali jsme, že to bude hodně složité utkání a to se také potvrdilo. Domácí se dali zázračně dohromady. Dvacet minut jsme se rozjížděli, vázla nám kombinace, ale pak jsme dali dvě branky. Polevili jsme však v koncentraci. Druhá půle byla jako přes kopírák, zase jsme byli na začátku horší, chyběl nám pohyb a domácí vyrovnali. Byl to boj až do konce a my jsme po rychlém protiútoku rozhodli. Po této brance jsme šli do deseti, když Kořán přišel na hřiště, za minutu udělal faul za žlutou kartu a za řetízek dostal hned druhou. Domácí se tlačili do šestnáctky, trefili v závěru břevno, ale my jsme to udrželi. Jsme rádi za tři body,“ oddechl si trenér Kostomlat Martin Šulc.

Branky: 39. Bouška, 52. Šváb – 30. Houdek, 36. Raška, 64. Janáček. ČK: 66. Kořán (Kostomlaty). Poločas: 1:2.
Všejany: Miech – L. Michl, J. Říha (75. Hejduk), Hofírek, Král – Nápravník (63. Novák), Náhlovský, Hanuš, D. Říha – Šváb, Bouška.
Kostomlaty: Vacek – T. Dvořák, P. Dvořák, Novák, Houdek (75. Veselý) – Šulc (70. Janata), Janáček (65. Kořán), Vorlíček, Pavlíček (65. Zinek) – Raška (90. Vlach), Zalabák.

K. Lhota – H. Jeseník 4:0

„Byli jsme lepší po celý zápas, více jsme chtěli hrát. Hosté měli jedinou možnost se zápasem něco udělat, když kopali pokutový kop, ten ale neproměnili. My jsme z mnoha dalších šancí přece jen něco proměnili a dokráčeli jsme si pro třetí vítězství za sebou,“ rozplýval se sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.

„Soupeř byl od začátku lepší, ale nedařilo se mu v koncovce, něco pochytal náš brankář. Pak jsme si dali nešťastný vlastní gól. Po jednom brejku jsme dostali možnost kopat penaltu, ale opět jsme ji stejně jako minulý týden neproměnili. Za pár minut přišel skoro vlastní gól a na zvrat už jsme neměli sílu. Domácí vyhráli zaslouženě,“ nehledal výmluvy trenér Hrubého Jeseníku Dalibor Javůrek.

Branky: 28. vlastní Jeník, 64. Roman Fink, 73. Pokorný, 85. L. Bláha. Poločas: 1:0.
Kostelní Lhota: J. Mácha – M. Kvíz, Čábelka, Pokorný, Koštíř – L. Bláha, Sládek, Hovorka (78. Pejcha), Telipský (75. M. Drobný) – Pavlík (80. Buk), Roman Fink.
Hrubý Jeseník: L. Pulda – L. Pulda – Krejčík, Jeník, R. Stránský, Lejnar (64. P. Stránský) – Čepička, D. Pulda, Knap, Šifta – Procházka, Kunc (90. L. Hurych).

Kovanice – Bohemia B 3:1

„Soupeř přijel s hodně mladým týmem, my máme spíše starší borce. Poděbrady byly sice živější, ale v zápase rozhodla naše chytrost směrem dopředu. Bránili jsme z hloubky pole, spoléhali jsme na brejky, soupeř byl více na míči. My jsme chodili do přečíslení a dva brejky jsme zakončili gólem. Hosté sice snížili, ale my jsme přidali do půle třetí gól. Hrál se slušný fotbal, i když ve druhém poločase šla jeho kvalita dolů, spíše to byla bitva. Na jaře jsme ještě neprohráli a pro nás je to neuvěřitelná série,“ jásal jeden z kovanických trenérů Lukáš Kout.

„Všichni bojovali, snažili se, měli jsme hodně mladý tým, ale já jsem spokojený. Dobře zahrál Archalous. Někteří kluci měli zápas v nohách, ale snahu jim nelze upřít. Někteří mě mile překvapili, třeba Papoušek,“ chválil svěřence trenér poděbradské rezervy Richard Calda.

Branky: 17. Kukla, 34. a 41. Zdobinský – 39. Archalous. Poločas: 3:1.
Kovanice: Lorenc – P. Kopecký (53. Suchý), Mataj, M. Stránský, Jelínek (65. Kubina) – Trégl, Poklop, Vagenknecht, Gajdoš (58. Hobort) – Kukla, Zdobinský (78. Bulíř).
Bohemia Poděbrady B: Málek – Čermák, Brtna, F. Souček, Bělohoubek – Buldra, Novák, O. Souček, Tomek (29. Papoušek) – Archalous, Peklák.

Jíkev – Opočnice 1:0

„Naše výkony mají výrazně sestupnou tendenci,“ zlobil se na své svěřence hrající trenér jíkevského mužstva Vít Caudr. „Myslím, že hůř už hrát nemůžeme. Takový fotbal by stěží uspěl ve čtvrté třídě. Pochválit mohu jen mužstvo Opočnice, to i v deseti sahalo po bodu. V utkání došlo k nepříjemnému zranění hostujícího hráče, snad to nebude mít nějaké následky,“ uvedl Caudr.

„Čekali jsme kvalitního soupeře, což se potvrdilo, Jíkev byla fotbalová. Šli jsme do utkání s taktikou zodpovědně bránit a nepouštět soupeře do šancí. Vyplatilo se, v první půli jsme měli dvě dobré šance. Soupeř ale také. Ke konci půle jsme propadali a na konci jsme dostali gól z penalty. V šedesáté minutě se zranil Mazáč a hráli jsme v deseti. To už bylo těžké něco s výsledkem udělat. Kluky musím pochválit, bojovali až do konce,“ řekl opočnický trenér Jiří Petrášek.

Branka: 43. Kóňa (z PK). Poločas: 1:0.
Jíkev: Caudr – Tancibudek, Macek (77. Jouza), Urban, Mamurov – Schubert, Kóňa, Beneš, Tomášek – Opelka, Haluška (66. Balog, 85. Carboch).
Opočnice: V. Košvanec – P. Rychlík, Bradna, Mašinda, Pivný – Sixta, Jakub Potůček, Mazáč, V. Strejček – J. Rychlík, J. Košvanec.

Semice B – Seletice 2:2

„V prvním poločase byli hosté lepší, což také vyjádřili před přestávkou gólově. My jsme na ně chtěli do druhého poločasu vlétnout, ale dostali jsme druhý gól. To jakoby Seletice ukolébalo a nám se povedlo vyrovnat. V závěru nám rozhodčí ublížil, měli jsme kopat penaltu, ale tu nám upřel. Jinak to byl bojovný fotbal a hosté nás hlavně v prvním dějství přehrávali,“ přiznal semický hráč David Houška.

„V prvním poločase jsme hráli líp než soupeř, vedli jsme jedna nula a po pauze jsme přidali druhý gól. Jenže po změně stran nebyla naše hra tak dobrá a dostali jsme dva góly. Bod bereme, je pro nás první na jaře. Domácí chtěli v závěru rozhodnout zápas ve svůj prospěch, ale my jsme to udrželi,“ byl spokojený seletický funkcionář Jaroslav Kulhánek.

Branky: 62. Bošina, 68. Machala – 42. a 50. J. Čepek. Poločas: 0:1.
Semice B: Zemánek – Kavka, Bošina, Jelínek, Semrád – D. Houška (57. P. Langer), Švarc, Pavliš, Machala (74. L. Blažek) – Macháček (46. Procházka), Š. Jareš.
Seletice: Dudla – Vlach (60. Vlasák), L. Kulhánek, Najman, Brtek – Plecitý, Klepač, Poupa, J. Kulhánek – J. Čepek, Vrchota.

Přerov – Běrunice 2:0

„Utrápeně jsme vedli celkem brzy, ale na druhý gól jsme čekali dlouho. Až nastoupil střídající Cabrnoch a ten dal pojistku. Tím jsme se trošku uklidnili, ale musím říct, že vítězství jsme utrpěli. Oni bránili celý zápas v osmi a my jsme to nedokázali překonat. Z mnoha šancí jsme proměnili jen dvě,“ vyprávěl po utkání přerovský fotbalista František Skuhravý.

„Celý zápas jsme hráli v deseti. A to hráli i kluci, kteří už nějakou dobu nehrají. My jsme jen bránili, ale celkem se nám v defenzivě dařilo. To je asi jediné pozitivum z tohoto zápasu. My jsme měli asi jednu dobrou šanci, Přerov jich měl víc, byl lepší a vyhrál zaslouženě. Hráli jsme slušně v obraně, ale nic platné,“ zklamaně řekl běrunický trenér Marek Mašinda.

Branky: 19. Šenkýř, 81. Cabrnoch. Poločas: 1:0.
Přerov nad Labem: Valenta – M. Vlček, Palas (86. Kupka), T. Galbavý, Kadeřábek – Bokšay, F. Skuhravý, Vodička, Šenkýř – J. Prokeš (78. Cabrnoch), Adamec (65. Jíra).
Běrunice: K. Chrastný – Podněcký, Brzák, M. Čížek, D. Hála – Jirout, L. Janouch, M. Chrastný, Ouzký – Vaňura.

Tabulka po 18. kole

 1. Měst. Králové⋌ 18 18 0  0 58:14 54
 2. Rožďalovice⋌ 18 11 4  3 56:26 37
 3. Kostomlaty⋌ 18 10 4  4 36:26 34
 4. Jíkev⋌ 18 10 3  5 42:27 33
 5. B. Poděbrady B⋌ 18  8 4  6 38:32 28
 6. Semice B⋌ 18  6 5  7 40:41 23
 7. Přerov n. L.⋌ 18  7 2  9 26:33 23
 8. Kost. Lhota⋌ 18  7 1 10 33:32 22
 9. Seletice⋌ 17  6 3  8 28:30 21
10. Kovanice⋌ 18  6 3  9 25:38 21
11. Hr. Jeseník⋌ 18  5 4  9 25:43 19
12. Všejany⋌ 18  3 6  9 26:45 15
13. Opočnice⋌ 17  4 2 11 27:41 14
14. Běrunice⋌ 18  1 5 12 16:48  8

Sestava kola: K. Chrastný (Běrunice) - Šváb (Všejany), Pokorný (Kostelní Lhota), M. Čížek (Běrunice), Brtek (Seletice) - Š. Jareš (Semice B), Vorlíček (Kostomlaty), Z. Hradečný (Městec Králové), Jakub Potůček (Opočnice) - Zdobinský (Kovanice), J. Čepek (Seletice).

Program 19. kola

SOBOTA

Opočnice – Kovanice, Seletice – Přerov nad Labem, Jíkev – Rožďalovice, Běrunice – Všejany.

NEDĚLE

Hrubý Jeseník – Semice B, Kostomlaty nad Labem – Městec Králové, Bohemia Poděbrady B – Kostelní Lhota.

Zápasy začínají v 17 hodin.