„S bodem spokojený nejsem. Doma jsme chtěli vyhrát,“ uvedl kouč Českého Brodu Jan Vlček.
„Bylo to derby a bod je pro nás dobrý. Hlavně je povzbuzující před dalším derby, které nyní hrajeme s Jirnami,“ řekl trenér Čelákovic Michal Petrouš.
Zápas nabídl naprosto rozdílný obraz hry. Zatímco v první půli byly aktivnější Čelákovice, které se také díky Dalekorejovi dostaly do vedení, po změně stran se karty obrátily. Do tempa se dostal domácí Český Brod, který nakonec dokázal z tlaku vytěžit vyrovnávací branku. Tu si připsal Margolius.
„S prvním poločasem spokojený nejsem, ale z druhým už ano. Soupeře jsme zatlačili. Přidali víc bojovnosti, díky tomu jsme měli převahu. Kopali jsme snad sedm rohů a vyrovnali ze standardky. Naštěstí máme Margoliuse, který se občas z podobné situace trefí. Jinak se na góly hrozně nadřem,“ podotkl Vlček.
„První půle byla z naší strany dobrá. Soupeře jsme přehrávali, dali i vedoucí branku a měli další dvě šance. Ale po přestávce nás soupeř zatlačil. Měl spoustu standardních situací. Nakonec z jedné z nich vyrovnal. My ale dovedli zápas do úspěšného konce. Za to zaslouží hráči absolutorium,“ podotkl Petrouš.
V utkání bylo k vidění několik sporných momentů. Největší z nich se udál na konci první půle. Hostující Matějka při obranném zákroku doslova povalil na zem Scháněla, ale rozhodčí Klátil nechal tento moment bez povšimnutí.
„Byla to jasná penalta. Fakt už nevím, za co jiného by ji chtěli rozhodčí pískat. Ale znáte to s nima,“ hlesl Vlček.
„Abych se přiznal, tak jsem to neviděl. Ten souboj jsem měl v zákrytu. Ale věřím, že kdyby to rozhodčí viděl jako faul, odpískal by penaltu. Je to mladý kluk, který se chce dostat nahoru, takže si nemůže dovolit nějaké zaváhání. Ale souhlasím s tím, jestli to bylo stržení na zem, penalta by se měla pískat. Jestli to ale byl souboj tělo na tělo, tak to bylo v pořádku. Já viděl až domácího hráče na zemi. Co tomu předcházelo, opravdu nevím. Na druhou stranu ale musím říct, že domácí hráči při každém takovém momentu řvali penalta,“ dodal Petrouš.