ROŽĎALOVICE – PŘEROV 5:0

„V prvním poločase to bylo z obou stran nemastné, neslané. My jsme měli nějaké šance, ale náš výkon nebyl dobrý. Naštěstí jsme dali aspoň jeden gól. Ve druhém poločase jsme zapnuli, soupeře jsme napadali a z toho pramenily jeho chyby. Začalo nám to tam padat a to se očekávalo. Soupeř pak odpadl fyzicky i psychicky. Výhra je sice zasloužená, ale náš výkon moc dobrý nebyl. Teď to bylo o gólech," hodnotil zápas rožďalovický trenér Milan Švábenský.

„Gól jsme dostali už v desáté minutě, ale do poločasu to ještě šlo, to jsme domácím stačili a dokázali jsme s nimi hrát. Chvilkami jsme měli míč častěji, ale bylo to bez šance. Po poločase jsme úplně odpadli, po druhém inkasovaném gólu nebyla od hráčů chuť výsledek otočit. Musíme hráče přemlouvat, aby vůbec hráli. Jde to s námi od desíti k pěti," přiznal přerovský hráč Jan Kolenský.

Branky: J. Najmon 2, Nechánský, Hora, Táborský. Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas:1:0.
Rožďalovice: Hospodka – J. Veselý, Pavel, M. Najmon, Hůlek starší (83. Fadrhonc) – Táborský, Hojsák, Nechánský, Hůlek mladší (77. F. Veselý) – J. Najmon, Hora (64. Černý).
Přerov n. L.: M. Valenta – Kadeřávek, Cílek, Forejt, Neuhausel – Červák, Vodička, Adamec, Veselý – Kupka (58. Koranda), Galbavý (75. Štika).

VŠEJANY – KOST. LHOTA 1:3

„První poločas byl vyrovnaný. Hrála se spíše taková překopávaná. Po výborně kopnuté standardce jsme se dostali do vedení, ovšem obdrželi jsme slepené branky ve 43. a 45. minutě, což asi rozhodlo. Druhý poločas se po třetí brance hostů už jen dohrával a jsme hlavně rádi, že jsme utkání dohráli bez zranění, protože některé zákroky hostí byly značně za hranou," zhodnotil zápas hráč domácích Marek Sutter.

„Domácí dali pěkný gól ze standardní situace, ale my jsme skóre otočili těsně před poločasem, kdy jsme dali během jedné minuty dvě branky. Ve druhém dějství jsme v osmdesáté minutě vedení navýšili. Do vyložené šance jsme domácí nepustili, nám se to povedlo. Pochválit chci oba útočníky, což Remsa potvrdil třemi góly. Druhá půle byla zbytečně hektická, ale zvládli jsme to. My už dáváme šanci klukům ze širšího kádru, protože o postupujícím je rozhodnuto," uvedl trenér Kostelní Lhoty Oldřich Budka.

Branky: Jílek – Remsa 3. Rozhodčí: pp. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:2.
Všejany: Janura – D. Říha, Kubín, Hejduk, Sutter – Balatka, Jílek, J. Říha, D. Říha (70. Mádle) – Hanuš, Novák (45. T. Šáfr).
Kostelní Lhota: J. Mácha – L. Bláha, Sládek, Michal Kvíz, Richter (65. M. Bláha) – Vyleta (46. Šendera), Pokorný, Andrle, Hovorka – Remsa (80. M. Drobný), Roman Fink.

BĚRUNICE – SEMICE B 2:2

„Před zápasem jsem kluky varoval, aby se nedívali na to, jak na tom Semice jsou. Že nemají co ztratit. Hosté hráli dobře, byli fotbaloví, my jsme k tomu přistoupili jako k přáteláku. To trvalo celý zápas. Utkání se pro nás vyvíjelo perfektně, vedli jsme dva nula. Pak jsme to podcenili a soupeř snížil. Ve druhé půli jsme sice měli převahu, ale nic jsme nevymysleli, neměli jsme žádnou šanci. Semice to nezabalily a po jednom brejku vyrovnaly. A nakonec mohly i v deseti vyhrát. Bod si hosté určitě zasloužili za svůj přístup, oni bojovali, my ne. Jsem zklamaný, protože body potřebujeme a s takovýmto výkonem by nás porazily i týmy ze třetí třídy," rozčiloval se běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

„Patnáct minut, dokud nás bylo jedenáct, jsme hráli, ale nemohli jsme dát gól, což je naše slabina. Pak jsme udělali dvě chyby a jednou jsme inkasovali. V pětadvacáté minutě šel hráč sám na gólmana, ten jej fauloval a byl vyloučen. Od této chvíle jsme začali bojovat. Dvacet pět minut před koncem se zranil Jelínek, šel do útoku, ale hráli jsme spíše v devíti. Díky bojovnosti jsme ale dosáhli alespoň na remízu," hodnotil utkání trenér semické rezervy Miroslav Koštíř.

Branky: 10. Náhlík, 25. M. Černý (z PK) – 28. Neuhausel (z PK), 62. Holan. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:1. ČK: 25. Vavřík (Semice B). Diváci: 40. Poločas: 2:1.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, Pilař, L. Hála, M. Čížek – Záhora (70. Štěpán), R. Černý, M. Černý, Majer – Vaňura, Náhlík.
Semice B: Vavřík – T. Bubeník, Jelínek, Macháček, D. Houška – Vorlíček (58. P. Langer), Neuhausel, V. Houška, M. Bubeník – Holan, Tyityiš.

HRUBÝ JESENÍK – OSTRÁ B 0:3

„V prvním poločase byli hosté lepší, dobře kombinovali, nám se nedařilo vůbec nic a po dvou chybách jsme dostali dvě branky. Ve druhém poločase jsme útočili, soupeř se pořádně nedostal za půlku, ale z jednoho protiútoku dal třetí gól. My jsme nedokázali dát gól ani z malého vápna, byla to tragédie. Měli jsme asi deset šancí," ulevil si kapitán týmu Tomáš Hurych, který tentokrát do utkání nezasáhl.

„V prvním poločase jsme předvedli velmi kvalitní hru, kterou jsme potvrdili dvěma trefami. Domácí jsme k ničemu nepustili. Ve druhém poločase ale Jeseník přidal a my jsme měli několikrát štěstí. Tři body jsme získali zaslouženě. Jsme spokojeni a chtěl bych pochválil kluky na hřišti i naše fanoušky," řekl po utkání hrající asistent trenéra Ostré Pavel Jásek.

Branky: Dozorec, Uher, Doseděl. Rozhodčí: Tvrdý. ŽK: 2:2. ČK: 70. Dvořák (Hrubý Jeseník). Diváci: 60. Poločas: 0:2.
Hrubý Jeseník: L. Pulda – Pivec, Radek Stránský, Zeman (75. Šona), Lejnar – J. Jeník (80. Šifta), Kozák, D. Pulda, Javůrek – Ott, Dvořák.
Ostrá B: Chaloupka – Tangl, Kostenko (70. Fiala), Jásek, Pokorný – Čáp, Dozorec, Uher, Doseděl – Hradecký, Vavřík.

KOVANICE – PÁTEK 0:2

„Jsem rád, že jsme všem dokázali to, že se v okresním přeboru můžeme měřit s každým. Přes absolutně nepochopitelné rozhodnutí rozhodčího, který soupeři neuvěřitelně pomohl, i když Pátek to rozhodně nepotřebuje a postup by si vybojoval i bez této podpory, jsme se nepoložili a na hřišti nechali vše co v nás bylo," chválil mužstvo Lukáš Kout z kovanického klubu.

„V utkání jsme měli poměrně dost šancí, ale poslední dobou se trápíme v koncovce. Skóre otevřel hlavou Bartheldy. Domácí směrem dopředu nic nepředvedli. Za zmínku stojí za stavu 1:0 pouze lob domácího útočníka, který skončil těsně nad naší brankou. V 80. minutě po pěkné kombinaci dal gól na 2:0 Říha. V poslední minutě ještě Bulíř trefil hlavou břevno. Zaslouženě si vezeme z Kovanic tři body," řekl po utkání trenér Pátku Pavel Vančura.

Branky: 21.Bartheldy, 80. Říha. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:1.
Kovanice: Mach (25. Krátký) – R. Kopecký, Třešňák, Mataj, Stránský – Gajdoš (75. Kuchař), Poklop, J. Černý (70. T. Kvasnička), Krejčík – Kubina (60. T. Černý), Kukla.
Pátek: Týma – Černý, Čáp (85. Junek), Bulíř, Bartheldy – Říha, Hubáček (82. Miloš Vančura), Jirásek, Zelenka – Marek Paclík, Kollmann (82. Martin Paclík).

LOUČEŇ – MĚSTEC KRÁLOVÉ 5:3

„Bylo to jako na houpačce, padalo hodně gólů, divákům se to muselo líbit. Městec začal aktivně, byl lepší a my jsme dvakrát dotahovali. Zápas ovlivnilo vyloučení hostujícího hráče, my jsme převzali iniciativu a dali jsme na tři dva. Ve druhé půli to bylo o dobývání hostující brány. Hosté ale vyrovnali. Až zase po vyloučení našeho hráče jsme získali iniciativu a dvěma góly jsme dostali vítězství na svoji stranu. Bylo to o bojovnosti, na okresní přebor to bylo velice dobré utkání," hodnotil mač loučeňský lodivod Otakar Ottomanský.

„V zápase se toho událo hodně. My jsme brzy vedli, ale soupeř hned vyrovnal. Pak ve třinácté minutě přestřelil bránu z malého vápna Krejčí, za dvě minuty vše napravil. Ve dvacáté minutě dostal Langr červenou kartu a hosté z trestného kopu vyrovnali. A před půlí dali na tři dva. Do druhé půle jsme stáhli obranu a do vyloučení domácího hráče jsme soupeře téměř do ničeho nepustili a byli jsme celkem nebezpeční. Dokonce jsme vyrovnali. Vyloučení nám ale ublížilo a nakonec jsme dostali dvě branky. Hru jsme měli založenou na spolupráci Saba s Křovinou a do vyloučení domácího hráče nám to fungovalo výborně. Potíže jsme měli se sestavením lavičky. Přestože jsme oslovili dvacet hráčů, na poslední chvíli jsme získali dva obětavé hráče z béčka," vyprávěl po utkání královéměstecký trenér František Machurka.

Branky: Vlasák, Krupička, Mareš, Bašus, Holub – Sabo, Krejčí, Mašinda. Rozhodčí: Kopic. ŽK: 2:2. ČK: 68. Folbrecht – 20. Langr. Diváci: 100. Poločas: 3:2.
Loučeň: Bednář – J. Bašus, Poulíček, Holánek, Krupička – Folbrecht, Priščak (87. F. Bašus), Holub, Šulc (84. Špalda) – Mareš, Vlasák (30. Vrabec).
Městec Králové: Csók – Novotný (38. Míča), Langr, Němec, Novák – Radek Libánský (25. Votava), Křovina, Sabo, Kafka – Krejčí, Mašinda.

KOSTOMLATY – BOHEMIA B 3:1

„Bylo to důležité utkání v boji o záchranu a my jsme k tomu tak přistoupili. V prvním poločase jsme soupeře přehrávali, dařila se nám kombinace. Ve druhém dějství jsme chtěli podržet míč a navýšit vedení, hosté byli ale houževnatí, mají zkušené hráče. Byl to už spíš boj o střed pole a my jsme si za bojovnost výhru zasloužili," byl spokojený kouč vítězů Martin Šulc.

„U nich je to na malém hřišti vždycky těžké. My jsme zvládli zareagovat na první gól a vyrovnali jsme. Pak jsme si nechali dát hloupě druhou branku. Měli jsme stoprocentní šanci, kterou jsme nedali a soupeř udeřil potřetí. Sice jsme se pak dostali do hry, ale nic jsme nevytěžili. Posledních třicet minut se už nic nedělo. Mrzí mě neúčast dorostenců, tohle je s největší pravděpodobností naše konečná," smutnil hrající trenér poděbradské rezervy Miloš Novák.

Branky: Pavlíček 2, Bednář – Krch. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 0:2. ČK: 70. Krch (Bohemia Poděbrady). Diváci: 100. Poločas: 3:1.
Kostomlaty: Antl – Dvořák, Janata, Šulc, Prošek (65. Šnajdr) – Bednář (82. Bárta), Jarolím (88. Mýto), Michal Sporiš, Zinek – Pavlíček (75. Borufka), Zalabák.
Bohemia Poděbrady: Málek – Hnát, Semecký, Kolouch, Vácha – Cuc, Brtna, Krch, Jelínek – Novák, Havránek.

Tabulka po 20. kole

1. Pátek                      ⋌ 20 16 3  1 65:10 51
2. Kost. Lhota             ⋌ 20 13 2  5 41:24 41
3. Rožďalovice            ⋌ 20 12 4  4 49:30 40
4. Měst. Králové          ⋌ 20 11 3  6 49:33 36
5. Loučeň                   ⋌ 19 10 4  5 40:27 34
6. FK Kovanice            ⋌ 20 10 4  6 34:24 34
7. Hr. Jeseník              ⋌ 20  9 3  8 36:31 30
8. Všejany                  ⋌ 20  8 3  9 34:38 27
9. Ostrá B                   ⋌ 20  7 4  9 43:44 25
10. Běrunice               ⋌ 20  5 6  9 31:37 21
11. Přerov n. L.          ⋌ 20  6 2 12 23:51 20
12. Kostomlaty           ⋌ 20  5 2 13 25:58 17
13. Semice B              ⋌ 19  3 2 14 31:53 11
14. B. Poděbrady B    ⋌ 20  3 0 17 16:57  9

Program 21. kola

SOBOTA (17 hodin): Loučeň – Rožďalovice, Pátek – Hrubý Jeseník (10.15), Kostelní Lhota – Přerov nad Labem.

NEDĚLE (17 hodin): Městec Králové – Kostomlaty, Bohemia Poděbrady B – Kovanice, Ostrá B – Běrunice (10.15), Semice B – Všejany.

Střelci

19 – Roman Fink (K. Lhota), 13 – Hora (Rožďalovice), 12 – Bouška (Všejany), 10 – Kollman (Kovanice), Kohoutek, Marek Paclík (Pátek), 9 – Štěpánek (Loučeň), Riesz (Hr. Jeseník), Vaňura (Běrunice), Pavlíček (Kostomlaty), Mašinda (M. Králové), 8 – Kunc (Rožďalovice), Adamec (Přerov), Holánek (Loučeň), Kukla (Kovanice), Ott (Hr. Jeseník), Hanuš (Všejany), M. Černý (Běrunice), 6 – Michal Sporiš (Kostomlaty), Koštíř (Semice B), Mareš (Loučeň), Doseděl ml. (Ostrá B), 5 – Zumr, J. Bulíř, Kollman (Pátek), J. Najmon (Rožďalovice), Krejčí (M. Králové), 4 – Hobik, Neuhausel (Semice B), M. Mácha, Telipský, Pokorný (K. Lhota), R. Bílý (Hr. Jeseník), R. Černý (Běrunice), Junek (Pátek), Novák, Kafka, Langr (M. Králové), Hojsák, Pavel (Rožďalovice), Vavřík (Ostrá B), Bašus, Holub (Loučeň), Jílek (Všejany).

Brankáři s nulou

9 – Poláček (Pátek), 5 – Janura (Všejany), Csók (M. Králové), 4 – Dvořák (Kovanice), L. Pulda (Hr. Jeseník), K. Chrastný (Běrunice), J. Mácha (K. Lhota), Týma (Pátek), 3 – Bednář (Loučeň), Špígl, Hospodka (Rožďalovice), 2 – Pistor (Loučeň), Heimrath (Ostrá B), Antl (Kostomlaty), 1 – Ostřížek (Kostelní Lhota), Pikner (Přerov nad Labem), Šafařík (Běrunice), Krupička, Sobota (Loučeň), Vavřík (Semice B), Mach (Kovanice), Málek (Bohemia Poděbrady B), Lukeš, Chaloupka (Ostrá B).