Kauza Harmáček – Harant sklidila obrovský ohlas. Ti, co se zapojili do diskuze u článku většinou tvrdí, že klub by měl sestoupit do nejnižšší soutěže. „Jasným trestem by bylo nechat spadnout Lipník do IV. třídy a navíc do mladoboleslavského okresu. Tam, totiž patří,“ opakovalo se několikrát v internetové diskuzi Nymburského deníku.

K situaci se vyjádřil i předseda disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Alexander Károlyi. „Případ mohu hodnotit pouze na základě informací, které jste mi poskytl telefonicky. Disciplinární komise OFS Nymburk musí vše důkladně prošetřit a samozřejmě prokázat vinu, jinak nelze nikoho trestat. Jsem přesvědčen, že takto bude i postupovat. Musí kromě jiného posoudit neoprávněný start hráče v soutěžních utkáních, za který hrozí trest 1 až 3 měsíce. Ještě daleko závažnější je ale vyřešení falšování příslušných dokumentů, za což může být jednotlivec potrestán v rozmezí od 1 měsíce až do 2 let. Pochopitelně disciplinární trest za tato provinění lze uložit nejenom jednotlivcům, ale i příslušnému klubu nebo klubům,“ uvedl Károlyi.

Ten upozornil, že v případě prokázání viny by byl potrestán klub disciplinárně, ale i herními důsledky, t.j. vyhlášením kontumačního výsledku za závažné porušení fotbalových norem, kterými byla narušena regulérnost soutěže. „Sportovně technická komise může na základě závěrů z disciplinárního řízení přistoupit i ke kontumaci některých utkání,“ dodal šéf disciplinárky ČMFS.

Svůj názor na situaci si udělal i šéf okresní komise rozhodčích Josef Voborník. „Je to nepříjemná věc pro celý okresní fotbal. Musí se to vyšetřit a rozhodně to nebude jednoduché,“ řekl Voborník. Ten tvrdí, že na vině je také systém, který takovou situaci dopustí. „Je smutné, že teoreticky může mít jeden člověk několik registrací se svojí fotografií. Registrační odbor je na špatné úrovni,“ dodal.

Kauzu budeme nadále sledovat. V úterý, 8. července by mělo být zasedání disciplinární komise. Na něj byli pozvání Hrdlička, Salač, Král, Harmáček i Harant. Ten byl v minulosti už trestán za to, že sám sebe prodal do několika klubů. Dostane opět dva roky?

CO SI O TÉTO KAUZE MYSLÍTE? VÍTE NĚCO, CO JEŠTĚ NEBYLO ZMÍNĚNO? ZAPOJTE SE DO DISKUZE U ČLÁNKU