Na góly Tomáše Peterky spoluhráči se sdruženého celku Sány/Opolany tak nějak spoléhají. A on je prostě dokáže dávat. Pět gólů pro něho nemusí být až takový problém. „Povede se mi to tak jednou za sezonu,“ přitakává Peterka. „Proti komu to bylo naposledy, to úplně nevím. Ale čtyři góly jsem dal v minulé sezoně Libici,“ vybavil si devětadvacetiletý fotbalista, který se vyhne i placení do kabiny. „Nic takového u nás nemáme. Kluci jsou teď spíš rádi, že nějaký ten gól dám,“ uvedl odchovanec Sán, kde také bydlí.

Spoluhráči si ho po utkání s nadsázkou dobírali. „Říkali mi, že jsou rádi, že jsem konečně nějaké góly dal. Minule jsem měl proti Slovči asi šest tutovek a nedal jsem žádný gól,“ práskl na sebe střelec pěti víkendových branek. „Teď jsou teda rádi, že jsem se rozstřílel.“

Znovuotevření zimního stadionu v Poděbradech bylo slavnostní. Ocenění dostali bývalí hráči
Video, foto: Start sezony byl hodně slavnostní. Legendy ocenil starosta Poděbrad

Jeho tým soupeře deklasoval, Všechlapy si odvezly „desítku“. „Bylo to jednoznačné utkání, soupeř byl slabý,“ řekl Peterka, který se pětkrát zapsal mezi střelce a na své konto si mohl připočítat ještě tři gólové přihrávky. Osm kanadských bodů je velice slušná porce.

Povoláním zámečník a svářeč si vyzkoušel také angažmá v Bohemii Poděbrady. Bylo to v dorosteneckém věku. „Ale to bylo jenom půl roku. Nějak jsem mezi kluky nezapadl. Prostě kluk z vesnice,“ usmál se fanoušek Sparty Praha. „Víc jsem hrál ve Velkém Oseku, kam jsem i chodil do školy,“ přidal otec malé holčičky, které teď věnuje spoustu volného času.

Sám přiznal, že dříve se fotbalu až tak moc nevěnoval a neměl ani žádný fotbalový vzor. „Ale teď se mi líbí Messi,“ podotkl Tomáš Peterka.

Mezi mládežníky se nejvíce dařilo Jiřímu Křivskému z Bohemie Poděbrady, v zápase krajského přeboru staršího dorostu nastřílel čtyři góly.


Načítám tabulku …