„Svůj poslední hattrick si bohužel nepamatuji. Ale v dorostu se mi každou sezonu střelecky dařilo, takže jsem můj poslední hattrick dal nejspíše tam,“ usmíval se sedmadvacetiletý fotbalista Městce Králové.

Po svém střeleckém galapředstavení si ho spoluhráči dobírali. „Jestli se u nás v týmu může člověk na něco spolehnout, tak je to ´dobrosrdečnost´ spoluhráčů. Zaznělo pár narážek na téma pravděpodobnosti, že dám gól, natož hattrick,“ smál se Tyl, který také bude muset sáhnout do peněženky pro nějaký ten obnos. „Vždy, když je možnost vyloudit nějaké peníze, tak náš pokladník neváhá a ihned nás urguje. Určitě mě nemine nějaká ta pokuta. Po zápase se ze standardní pokuty stal překvapivou náhodou trojnásobek, takže teď nedokážu odhadnout přesnou částku,“ vyprávěl střelec hattricku.

Městec Králové Pečky rozstřílel úplně jednoznačně. „Snadný zápas to určitě nebyl. Už vzhledem k naší bodové situaci jsme si byli vědomi toho, že je nutné v posledních třech kolech bodovat. Naštěstí jsme pod tímto tlakem vstoupili do zápasu dobře. O průběhu zápasu rozhodla ve třicáté minutě, po dvou žlutých kartách, červená karta pro hostujícího obránce. Od té doby jsme měli převahu ve středu hřiště a vytvářeli si brankové příležitosti, ze kterých jsme dokázali vstřelit šest gólů,“ hodnotil povedení utkání borec, který si pochutná na svíčkové nebo hamburgeru.

Soupeř mohl před zápasem hrůzu, vždyť v minulém kole jako první porazil Vykáň. „Do zápasu jsme vstupovali s respektem k soupeři, nechtěli jsme nic podcenit. Do základní sestavy se po zranění vrátil Venda Střelec a pomoct nám přišel i bývalý kapitán Míra Velenský. Oba kluci předvedli fantastický výkon a můžeme jim poděkovat za tři body,“ chválil spoluhráče milovník rockové, popové a punk rockové hudby.

Městci se v letošní sezoně úplně nedaří a body sbírá dost ztuha. „V nové sezoně figurujeme jako jeden z věkově nejmladších týmů. V některých zápasech nám chyběla zkušenost, která nás stála body. Příležitost naskočit do základní sestavy dostávali kluci, kteří minulý rok končili v dorostu. Jsem rád, že máme v Městci spoustu mladých a šikovných fotbalistů, kteří jednou budou oporou městeckého fotbalu,“ věří sedmadvacetiletý Radek Tyl, v civilním povolání člen hradní stráže.

Mezi mládežníky se nejvíce činili Jakub Provazník (Sokoleč/Slovan Poděbrady), Jiří Adamec (Semice) a Vojtěch Vacek (Pátek). Všichni dali čtyři góly.


Načítám tabulku ...