Na otázku, kdy dal naposledy Michal Černý pět gólů, vytasil zajímavou odpověď. „To už si nepamatuji, poněvadž po druhém gólu jsem většinou střídán. Protože za tři góly mám útratu zdarma,“ smál se fotbalista, jehož skoro celá kariéra je spjatá s Chrástem.

Do hráčské pokladny by zřejmě nic platit nemusel, teď tomu bude asi jinak. „Normálně bych neplatil nic. Ale vzhledem k tomu, že vedle mě sedí pokladník a klubové jádro, tak si myslím, že asi něco málo budu muset pustit. Fakturu vám pošlu. Moc děkuji,“ žertoval autor pěti víkendových tref.

Z fotbalového utkání okresního přeboru Bohemia Poděbrady B - Litol (3:1)
OKRES: Rožďalovice postihl kolaps. V Krchlebech vyfasovaly šest kousků

Co na jeho pět gólů říkali spoluhráči? „Nic moc neříkali,“ řekl rezolutně kanonýr, který má na kontě v právě probíhajícím ročníku dvacet sedm přesných zásahů. O rovných deset branek vede tabulku střelců v celé soutěži.

V prvním poločase nasázel hattrick za pouhých dvacet čtyři minut. To je slušný výkon i v nejnižší okresní soutěži. „To sice je za normálních okolností dobrý výkon. Ale soupeř byl unavený, poněvadž měla část týmu v nohách předchozí zápas a samozřejmě, že sám člověk nic moc neudělá. Vždycky potřebuje k sobě kvalitní spoluhráče, což já mám,“ chválil svůj tým hráč, který kopal v mládežnických kategoriích za Poříčany.

Mužstvo Chrástu vyhrálo nad béčkem Všechlap jasně 9:0. „Byl to snadný zápas. Z důvodu předchozí odpovědi. Sám si nedokážu představit hrát dva zápasy po sobě. Ve vší účtě k soupeři,“ uvedl Kanonýr Deníku.

Z fotbalového utkání I.B třídy Sadská - Pátek (1:3)
I.B třída: Vykáň má první jarní bod, o výhru přišla v páté minutě nastavení

Tabulku skupiny A vede jeho tým o sedm bodů. Postup je tedy hlavním cílem? „Naším cílem je být první, ale rozhodně není na pořadu dne postup. Většina hráčů v gardovém věku, což je většina, do třetí třídy nechce, včetně mě. Bohužel všichni stárneme a kvůli tomu, že nemáme dorost, je hodně složité udržet mladou generaci. Ale s tím se potýká většina vesnických klubů,“ dodal fotbalista Chrástu Michal Černý.

Mezi mládežníky nikdo extra v tomto kole nevynikl. Osm hráčů dalo po třech brankách.


Načítám tabulku …