Takovou porci gólů v jednom utkání si užil poprvé. „Upřímně řečeno se mi tohle zatím nepovedlo. Takže jsem moc rád za takový počet gólů v jednom utkání. Pro útočníka je samozřejmě každý gól důležitý a zároveň motivace se zlepšovat,“ uvedl ke svému střeleckému řádění Horáček, v civilním povolání pracovník logistiky.

Také jeho souputníci v dresu Kamenného Zboží byli nadšení. „Spoluhráči mi to samozřejmě přejí a gratulovali mi k takovému úspěchu. Ale hlavně jsme rádi za tři body. Na jaře se nám opravdu daří oproti podzimu, kterého jsem se bohužel kvůli zdravotním problémům nemohl podílet,“ podotkl šestadvacetiletý fotbalista.

Rozhodně to nezůstane bez povšimnutí u pokladníka týmu a Horáček bude muset něco zaplatit do hráčské pokladny. „S tím určitě počítám. Konec letošní sezony se blíží a tím i rozlučka, na kterou určitě přinesu nějakou odměnu klukům z týmu, bez kterých bych takového úspěchu nedosáhl,“ nemyslí jen na svou statistiku Kanonýr Deníku.

Gólů dává dost, takže je pro něj složité vybrat nějaký velice důležitý. „Abych pravdu řekl, tak nedokážu vybrat jeden jediný gól v kariéře, který bych vyzdvihl. Každý gól je krásný pocit, ale nejlepší góly jsou ty rozhodující v posledních minutách za nerozhodnutého stavu, kdy je upřen zrak hlavně na vás,“ má jasno borec, který si pochutná na vepřovém řízku s bramborovým salátem.

Z fotbalového utkání okresního přeboru Křinec - Rožďalovice (1:2)
OKRES: V Hrubasu padaly červené karty, litolský Černý si rýpl do domácích

Béčko Křečkova porazil jeho tým jasně 5:1. „Utkání to snadné nebylo, i když to podle výsledku samozřejmě vypadá. Křečkov hrál, řekl bych slušný fotbal, ale náš tým šlapal jako hodinky a chtěli jsme za každou cenu vyhrát. A hlavně jsme dali prostě více gólů,“ řekl autor pěti víkendových tref.

V pořadí střelců celé soutěže je s devatenácti přesnými zásahy na druhém místě. „Jelikož jsem bohužel mohl hrát až v jarní části sezony, tak jsem naprosto spokojený. Kdybych hrál celou sezonu, tak bych mohl třeba i zabojovat o první místo. Na statistiku se podívám rád, když se daří, ale hlavně jsem rád, když se nám daří jako týmu. V kabině poté panuje dobrá nálada a hned se hraje lépe,“ je si jistý hráč Kamenného Zboží.

Je v nejlepším fotbalovém věku, dává spousty gólů. Každý půlrok má mnoho nabídek. „Nabídky určitě přicházejí, sám jsem ale zatím nikdy neodešel. Některé z nabídek jsou i velice lákavé. Ale kdo ví, co přijde po sezoně,“ dodal Martin Horáček.

Mezi mládežníky se nejvíce dařilo Janu Klicperovi ze sdruženého týmu Kostomlaty/Stratov. V utkání okresní soutěže starších žáků nastřílel šest branek.


Načítám tabulku …