Osmačtyřicetiletý fotbalista Vykáně marně pátral v paměti, kdy dal naposledy hattrick. A že góly střílet umí. „Hattrick? To si nevzpomenu. Ale není to tak dávno, co jsem dal pět gólů v jednom zápase,“ vylovil v paměti Dlouhý. „Hlavně si ale nevzpomenu na to, kdy jsem dal tři góly a my jsme prohráli,“ přidal kanonýr Vykáně.

Jak už bylo řečeno, jeho tři branky týmu k výhře nepomohly. „Kalí to radost. Navíc jsme dostali rozhodující gól ve druhé minutě nastavení. Teď si jako tým vyžíráme odchody některých hráčů, sestavu často lepíme. Odešli nám před sezonou dva šikovní hráči, další dva, kteří měli být posilami, odešli týden před startem soutěže pracovat do zahraničí,“ vypočítával hráčské ztráty Dlouhý.

Vykáň byla aspirantem na postup, po podzimu byla v čele tabulky. Na jaře ale všechny tři zápasy prohrála. „Sehnali jsme kluky, kteří už fotbal nehráli. Jsou dobří, ale ještě si to sedá. Stále nejsme kompletní a za naše výkony nejsme bodově ohodnocení. Na to nejsme zvyklí. S Vrdy jsme dvakrát vedli o dva góly, ale body nemáme,“ smutnil zkušený borec. „Chybí nám zkušený zadák, abychom eliminovali drobné chyby.“

Čechie na postup podle slov Martina Dlouhého nemyslí. „Postup ne, o tom nepřemýšlíme. Musíme sezonu důstojně dohrát a dát mužstvo dohromady na další sezonu. Bude potřeba dost doplnit kádr, je nás málo,“ přidal autor hattricku.

Ve své fotbalové kariéře si vyzkoušel druhou ligu na Xaverově, pak dal ale přednost futsalu. Možná udělal dobře, stal se reprezentantem. „S velkým fotbalem jsem končil v době, kdy mi bylo čtyřiadvacet let. Měl jsem problémy s kolenem, navíc přišla nabídka na futsal a fotbal v nižší soutěži. Bylo tam hodně aspektů. Prostě jsem se tak rozhodl a není čeho litovat, dodal Martin Dlouhý.

Mezi mládežníky vynikl Adam Král z Polabanu Nymburk, v zápase krajského přeboru mladšího dorostu dal tři góly.


Načítám tabulku ...