Litol bojuje ze všech sil o postup ze třetí třídy do okresního přeboru. A je na nejlepší cestě. V dalším kole porazila poslední Hořátev vysoko 11:1. A pět zásahů litolských sršňů má na svědomí Marek Baran. „Pět gólů v jednom zápase? To už se mi povedlo. Jenže teď jsme hráli proti slabému soupeři. Oni byli šílení, ale ani od nás to nebyla žádná sláva,“ řekl k zápasu a svému gólovému počinu sedmadvacetiletý fotbalista.

Ani spoluhráči jeho gólovou nadílku nijak extra nekomentovali. „Neříkali vůbec nic. Možná jeden nějaký hlas, ale jinak jsme se o tom nebavili. Spíš jsme mluvili o tom, že náš výkon nebyl optimální,“ přiznal Baran, který tak bude muset přispět do hráčské kasy. „To je jasné. Ale zatím nevím, kolik to bude.“

Hattrick stihl litolský borec za pouhých čtrnáct minut. „Zahrál jsem si na Lewandowskiho,“ zasmál se Baran. „Ale oni byli fakt hrozní,“ přidal jedním dechem.

Prošel několik okresních celků. A které své štace vybral jako nejzdařilejší? „Nejlepší to asi bylo v Milovicích, než jsem se tam rozhádal, a v Pátku. V Pátku byla super parta a Milovicích jsem byl od svého fotbalového začátku,“ řekl sedmadvacetiletý fotbalista, který má na góly čich. Šance proměňovat prostě umí.

V Litoli už jednou působil. To bylo v době, kdy hráli sršni dokonce divizi. A chodilo hodně diváků. „Byl jsem rád, že jsem si v Litoli divizi zahrál. Pak ale přišel zápas, kdy nám pan Borecký oznámil, že končíme. Rozpadlo se to, odhlásila se soutěž a začínalo se zase od čtvrté třídy,“ zavzpomínal Marek Baran, mezi jehož hlavní záliby patří hokej a sporty obecně. „A taky přítelkyně,“ promluvila do telefonu partnerka Marka Barana.

Mezi mládežníky se nejvíce činil Jan Steinmetz, v dresu Sadské v okresním přeboru mladších žáků nastřílel sedm gólů.


Načítám tabulku ...