Po podzimní části byl nejlepším střelcem I.A třídy ve skupině B s jednadvaceti zásahy sokolečský Marek Ramšák. Ten ale odešel hrát fotbal do Rakouska. A nyní vede tabulku střelců právě Lukáš Křivánek, na kontě má už o pět gólů více. Čtyři přidal mělnickému celku. „Čtyři góly v jednom zápase jsem už dal. V I.A třídě je to ale poprvé. Předtím se mi to povedlo v dorostu a v přípravce mi to tam padalo ještě častěji, tam mi to střílelo víc,“ vyprávěl autor čtyř víkendových zásahů.

Jeho trefy bývají často výstavní. Zamíří a pálí. Teď ale vybral jiný způsob zakončení. „Nejhezčí byl asi ted druhý, i když góly si byly podobné. Položil jsem si dva hráče, pak i gólmana a poslal jsem míč do brány. To byla asi nejhezčí trefa,“ uvedl čtyřiadvacetiletý fotbalista s gólovým instinktem.

Do Sokolče dojíždí se svým kamarádem Davidem Snopem, který je také jeho dvorním nahrávačem. „A pak je to ještě kolega z útoku Provazník,“ přidal Křivánek, který hraje futsal za Spartu Praha. „Teď se dá říct, že jsem sparťan. Ale hlavně mám v sobě kus Slovácka,“ řekl muž, který je z Mikulova. Takže vinařský kraj. „Víno si dám rád, ale raději mám asi pivo,“ práskl na sebe Křivánek.

Z fotbalového utkání okresního přeboru Všejany - Třebestovice (3:2)
FOTO, OKRES: Poslední Kostelní Lhota zaskočila béčko Bohemie pěti brankami

Je také jasné, že futsal má u něj přednost. „Asi to tak bude. I proto hraji I.A třídu. Měl jsem nabídky z divize a ČFL, ale to by nešlo skloubit,“ má jasno fotbalista, u kterého jsou spoluhráči zvyklí, že dává tolik gólů. A také ho asi nemine platba do hráčské kasy. „Za hattrick tam něco vypsaného je. Ale za čtyři góly nevím. To musím zjistit u pokladníka,“ usmál se hráč, který prošel Slováckem, Tempem Praha nebo třeba Újezdem nad lesy.

Také jeho mrzelo, že soupeř z utkání odstoupil. „Těch gólů mohlo být víc. Tohle jsem ještě nezažit, je to rarita,“ řekl Křivánek. „Zažil jsem, že soupeř dohrával bez zraněných v deseti nebo devíti. Tohle byla velká ostuda. A to hráči prý hrát chtěli,“ dodal sokolečský kanonýr.

Mezi mládežníky se nejvíce činil Patrik Pech ze Slovanu Poděbrady, který nastřílel v zápase okresní soutěže starších žáků 7+1 pět gólů.


Načítám tabulku …