Se střílením gólů ve třetí třídě nemá problém. Na kontě má v letošní probíhající sezoně třetí třídy skupiny A už dvacet jedna přesných zásahů. O druhé místo v pořadí kanonýrů se dělí s cerhenickým Martinem Novotným a polepským Ondřejem Novákem. Lepší už je jen osmadvacetigólový Ondřej Sodoma z Velkého Oseka, který ale nyní nehraje a je zraněný. „Pět gólů už se mi několikrát podařilo vstřelit. Naposledy to bylo buď minulou sezonu nebo ještě na podzim,“ zamyslel se Jiří Fila.

Všude je zvykem za takový počin něco v kabině zaplatit, ve Třech Dvorech mu gólová nadílka projde. „Naštěstí tady u nás nic neplatíme. Takže mě nikdo neskásne,“ usmál se mladík.

Ani žádné velké projevy spokojenosti a obdivu se mu od spoluhráčů nedostalo. „Asi jsou na to zvyklí. Už ode mě góly čekají,“ přidal.

Z fotbalového utkání I.B třídy Býchory - Pečky
Jedna branka na výhru nestačila. Býchory v Městci remizovaly

Každý střelec potřebuje dobré přihrávky, kanonýři mají často svého dvorního nahrávače. „U nás jsou všichni výborní. Ale Láďa Novák, to je klasika,“ usmál se čtyřiadvacetiletý borec, který má rád sport a rybaření, na zápasy nyní dojíždí z Poděbrad, kde bydlí.

S fotbalem začínal ve Třech Dvorech, na půl roku se přesunul do Polep. A mládežnické roky trávil také v Kolíně. „To bylo ale jen v žácích,“ podotkl Fila.

O každého takového střelce se musí zákonitě zajímat v jiných klubech. Dostává třídvorský bombér nabídky? „Úplně ne. Občas se sice někdo zmíní, že bych mohl jít tam nebo tam, že bych to mohl někde zkusit. Ale já jsem takový domácí typ. Možná by také záleželo na tom, jaká soutěž by to byla,“ dodal fotbalista Jiří Fila.

Mezi mládežníky se nejvíce činil v okresním přeboru mladších žáků Jakub Dolanský, v dresu Velkého Oseka nastřílel šest gólů.


Načítám tabulku …