Hattrick nasázel třicetiletý fotbalista Kostomlat už do poločasu. To se nestává každý den… „Nestává se to často. Měl jsem štěstí, stál jsem na správném místě ve správný čas. A samozřejmě spoluhráči mi vytvořili pozici, abych mohl skórovat,“ nezapomněl na pomoc spoluhráčů Čepek.

Třetí branku dal z pokutového kopu, čímž zkompletoval svůj hattrick. Na penaltu šel kvůli dosažení třetí branky. „O penaltu jsem se přihlásil, abych dovršil hattrick,“ přiznal Čepek. „Samozřejmě jsou v našem týmu hráči určení, mezi ně já nepatřím. Ale sami řekli, ať jdu kopat já a moc jim za to děkuji,“ přidal autor tří víkendových tref.

Takové gesto od spoluhráčů je jasné a někdy trochu prozíravé. Jde také o nějaký bonus do hráčské poklady. „Samozřejmě do hráčské pokladny jsem přispěl. Za takový úspěch se musí platit,“ culil se třicetiletý kostomlatský útočník, který jistě rád nějakou tu korunu pustil.

Na tři góly v jednom zápase si musel nějaký čas počkat. „Tuším, že poslední hattrick jsem zaznamenal před třemi nebo čtyřmi lety proti Rožďalovicím,“ vzpomněl si Čepek.

Také jeho spoluhráče potěšilo, že se jejich kamarád takhle střelecky prosadil. „Spoluhráči to samozřejmě hodnotili kladně. Byli jsme rádi, že jsem jako útočník splnil svoji povinnost dávat góly,“ řekl.

Kostomlaty zase splnily povinnost v tom, že vyhrály nad posledním týmem tabulky z Kněžic. „Snadný zápas to ale rozhodně nebyl. Máme hodně zraněných hráčů a někteří hrají se zraněním. V takovém počasí a na velkém hřišti to bylo fyzicky velice náročné a jsme rádi za vítězství,“ byl spokojený Kanonýr Deníku.

Zahrál si i v jiných týmech. Kde se mu dařilo a líbilo nejvíce? „Nedá se říct, kde se mi líbilo nejvíce. Každý tým, ve kterém jsem hrál, měl něco svého. Pro mě bylo hlavní, že mě tam přijali, sedli jsme si a tým fungoval, to bylo hlavní. A kde se mi dařilo nejvíce se nedá říct. Když se daří nebo nedaří, hlavní bylo, že se udržela parta a týmový duch. To bylo nejdůležitější,“ dodal Jakub Čepek.

Mezi mládežníky zazářil Daniel Kolka z Rožďalovic, v zápase okresního přeboru mladších žáků dal osm gólů.


Načítám tabulku ...