Od spoluhráčů slyšel pochvalná slova. „Gratulovali mi. Jelikož jsem slávista, tak mě přirovnávali k Vencovi Jurečkovi, který ten den dal taky čtyři góly,“ usmíval se sedmatřicetiletý fotbalista Křesetic.

Kdy dal naposledy čtyři góly v jednom utkání, to si nevzpomněl. „Čtyři góly asi nikdy. Možná někdy v žákovských kategoriích, ale to si nepamatuji,“ přidal manažer dopravy.

Jeho gólová úroda neunikla ani pokladníkovi a obohatí hráčskou kasu. „Už něco proběhlo po zápase. Ale asi to bude mít dohru i za tento článek,“ přiznal borec, který si pochutná na guláši a pivu.

Ze svých čtyř branek sám vyzdvihl ten druhý. „Zachytil jsem rozehrávku soupeře a všiml jsem si, že brankář není úplně v ideálním postavení. Tak jsem ho zkusil překvapit z větší vzdálenosti svojí béčkovou nohou a povedlo se. Míč se otřel o tyč a zapadl do šibenice soupeřovy brány,“ popsal svoji trefu Faltýn. „Po zápase v hospodě mi někdo řekl, že to vypadalo jako střela ála Schick, ale toto bylo z mnohem bližší vzdálenosti,“ smál se fotbalista, mezi jehož záliby patří sport, rodina a přátelé.

Z fotbalového utkání okresního přeboru Nové Dvory - Kaňk (3:0)
OKRES: Paběnice zaváhaly, Červené Janovice se přitáhly. Konec nabídne drama

Nad béčkem Vrdů vyhrály Křesetice jednoznačným rozdílem 8:1. „První poločas byl poměrně ještě vyrovnaný kvůli tomu, že jsme neproměnili spoustu šancí, což se nám ve druhém poločase již podařilo. Ale Vrdy nemají špatným tým. Vzadu jsou zkušení hráči doplnění vepředu dravým mládím,“ pochválil protivníka autor čtyř víkendových tref.

Tabulku vede jeho tým o šest bodů, jde tedy za postupem. „Na začátku sezony jsme chtěli skončit v popředí tabulky, ale postupem času se náš cíl vykrystalizoval. Takže chceme tuto sezonu vyhrát. Mladí kluci chtějí postoupit příští rok do okresu, ale já už takové ambice až tak moc nemám. Přece jenom věk nezastavíš a po zápase tělo bolí víc a víc,“ podotkl Kanonýr Deníku, který si rád poslechne kapelu Tři sestry.

Dříve působil ve Zbraslavicích nebo Liblicích. Jak na tato angažmá vzpomíná? „Na každé jinak. Zbraslavice mi daly možnost nakouknout do vyšší soutěže v mládežnické kategorii, a Liblice mi pomohly hrát, když jsem byl jeden čas v Praze a nestíhal jsem dojíždět do Křesetic. Takže obě angažmá beru pozitivně a mám z nich spoustu přátel,“ dodal křesetický fotbalista Jiří Faltýn.

Mezi mládežníky vynikl Matěj Šálený z Kutné Hory, v zápase I.A třídy mladších žáků nastřílel pět branek.


Načítám tabulku …