„Budeme nejmenší vesnička v divizi, ale budeme se i dál snažit dělat lidem radost," uvedl trenér Jiří Kafka.

Jarní část sezony jste projeli jako horký nůž máslem. Co na to říct?
Těžká otázka. Všechno se sešlo. Máme výbornou partu. Asi i dobře trénujeme a připravujeme se na soupeře a výsledkem je historický úspěch.

Máte za sebou hodně povedenou sezonu, měli jste kvalitní a široký kádr a to se projevilo. Najdou se na sezoně vůbec nějaká negativa?
Na podzim kluci vstřebávali nové věci a chvíli trvalo, než si to sedlo. Důležité je nedělat rozdíly mezi hráči, každý z nich, pokud chce a dodržuje pravidla kabiny, je přínosem pro tým. Chytali například čtyři gólmani, běhat musí každý bez rozdílu věku, hraje 38 letý Sedlák nebo 16 letý Dozorec. A tak bych mohl pokračovat dál. Na nic negativního se už nepamatuji.

Ve třiceti zápasech jste prohráli jen třikrát. To je skvostná bilance.
Děkuji, je to paráda. Ty tři porážky jsou z podzimu a ještě paradoxně dvě s týmy ze spodku tabulky. Jaro se povedlo fantasticky. Nebývává to obvyklé na této úrovni ztratit pouhý jeden bod a dostat jen pět gólů.

O co nebo o koho jste se mohli v těžkých chvílích opřít?
Já jsem hlavně rád, že jsme se mohli opřít každý o každého. Kluci si pomáhali, podporovali se a makali nadoraz. V krizových situacích ukázali, že mají srdíčko. Nesmírně nám pomáhali fanoušci, kteří nás hojně povzbuzovali jak v domácích, tak i ve venkovních zápasech.

Nejlepším střelcem mužstva je Josef Petlička, který nastřílel dvacet gólů. Na jaře ale začal jako náhradník. Co bylo příčinou toho, že nehrál?
Pepa se před startem zimní přípravy zranil a dva měsíce marodil s achilovkou. Naplno začal s tréninkem až těsně před startem jara a to bylo příčinou, že v prvních dvou kolech nastoupil jako střídající hráč. Postupně se do toho dostával a potvrdil, že góly dávat umí.

Sezona byla dramatická až do konce. Čekal jste to tak napínavé?
Po podzimní části jsme do jara vstupovali z pátého místa jako možný černý kůň. Chtěli jsme to týmům před námi co nejvíce ztížit. Ale že budeme již v 28. kole slavit postup, tak v to jsem ani nedoufal.

Nakonec jste mohli slavit postup dvě kola před koncem, kdy jste porazili největšího protivníka z Hostouně. Jaký to byl zápas?
Byl to zápas dvou kvalitních týmů před výbornou návštěvou, ve skvělé atmosféře a ve vysokém tempu. Před utkáním se nám zranil Patrik Malina a Radek Hochmeister nastoupil s teplotou. Odmakal to skvěle, ale následky byly takové, že už do konce soutěže nemohl hrát. I přes tato dvě výrazná oslabení jsme dokázali Hostouň porazit. Jsem i rád za to, že jak Hostouň, tak Velvary hodnotily svoje výkony v zápasech s námi na jedničku. Přesto jsme s oběma týmy získali pět, respektive šest bodů.

Dost nabitý kádr jste v zimě ještě rozšířili. Jak zapadli noví hráči a jak týmu pomohli?
Tak to je nepřesná informace. Odešli Urban se Sedláčkem a přišel z Litole Kamlach. Místo obránce Pajkrta přišel Bejbl, do brány již zmiňovaný Malina a Keller odešel pomoci Zápům k postupu do druhé ligy. A po dvou měsících se z Neratovic vrátil Málek. Zapadli výborně, každý z nich výrazně přispěl týmu k postupu. Malina chytal velice jistě a dodal týmu potřebný klid. Málek na sobě zapracoval a byl velmi platný jak na svojí pozici šestky, tak i jako stoper a vstřelil také pět důležitých branek. Bejbl nahradil Pajkrta a Kamlach svoji vitalitou potvrdil dobrou volbu.

Nyní je doba dovolených. Jak bude trávit volno úspěšný trenér Kafka?
Budu ho trávit s rodinou u vody v Česku a Řecku.

Čeká vás premiérová sezona v divizi. Kdy začnete s přípravou a jak bude vypadat?
Hlavně si musíme všichni nejdříve pořádně odpočinout a až 18. července se vrhneme do přípravy. Nechceme udělat ostudu a tomu bude odpovídat i naše úsilí. Čeká nás několik přípravných zápasů, 20. července s juniorkou Bohemky, potom jedno nebo dvě kola poháru, Aritma, generálka s Převýšovem a jdeme na to.

Počítáte s výrazným posílením mužstva? Už můžete prozradit jména některých nových borců?
Základ týmu zůstává stejný. Změn nebude hodně. Je to záležitost několika příštích týdnů. Tak, aby kádr byl hotový na první trénink. Jisté je, že Kuba Nedorost se rozhodl pomoci Bohemii Poděbrady v boji o postup do I. A třídy, Radim Sedlák se přesunul do B týmu a Honza Kamlach se chce vrátit do Benátek nad Jizerou. Jistými příchozími jsou dva mladíci Petr Pánek z Čelákovic a Honza Krátký z Milovic, kterým chceme dát šanci vypracovat se do týmu.