V premiérové sezoně jste obstáli na výbornou. Souhlasíte?
Ano, jsme velmi spokojeni. Šesté místo nečekal vůbec nikdo. Ze šesti nováčků jsme skončili nejvýše a poráželi jsme i tradiční, zkušené divizní týmy.

Jaká tedy byla sezona z pohledu trenéra Kafky?
Vnímám jí pozitivně, protože jsme si udržovali svůj standart. Neměli jsme žádnou krizi, ať už herní nebo výsledkovou. Kluci dokázali, že chtějí na sobě pracovat a posouvat svoji výkonnost stále výš. Poznali jsme také spoustu nových kvalitních týmů. Myslím, že C skupina je velmi těžká, jsou štace, kde je velmi složité uspět, ale překvapila mě velká fotbalovost všech týmů. Těch špičkových jako Živanice, Čáslav, Kolín, tak i těch ze spodku.

Co vás v tomto ročníku nejvíce potěšilo?
Dokázali jsme si sami sobě, ale i ostatním, že jsme schopni hrát úplně s každým. Sehráli jsme opravdu hodně kvalitních a hlavně atraktivních zápasů, a i když jsme třeba prohráli, tak to bylo s hlavou nahoře. Také mě potěšily návštěvy na naše utkání, je vidět, že lidi chodí na Ostrou rádi a klukům zatleskali třeba i po porážkách jako tomu bylo s Ústím nebo Živanicemi.

Bylo naopak něco, co vám vadilo?
Dokážu si představit, že nebudu jezdit na zápas tři hodiny, nějak prohraju a zase jedu zpátky. Taky mě docela mrzí, že nepostoupil nikdo z těch mančaftů, které chtěly hrát fotbal.

V nedávno skončené sezoně se vám nedařilo tolik střelecky jako v předešlých sezonách. Na druhou stranu dostávali jste málo branek. Kladli jste tedy spíše důraz na dobré bránění?
Asi není možné si myslet, že dáme stejně gólů jako v přeboru. Kvalita soupeřů je úplně jinde. Všichni chceme vyhrávat a k tomu se taky nějak musí dojít. My chceme hrát organizovaně, nějakým systémem, který vyhovuje hráčům. Pravdou je, že na podzim jsme body spíše vydřeli, zatímco na jaře jsme vyhrávali více s přehledem a i v zápasech, které jsme prohráli, jsme hráli dobře dopředu, vypracovali si více šancí (Dvůr Králové, Živanice, Trutnov), ale nedokázali jsme je proměnit. V tom máme určitě rezervy a musíme se pokusit zlepšit koncovku.

O co nebo o koho jste se mohli opřít v těžkých chvílích?
Hráli jsme hodně týmově, soudržně, to je pro nás důležité. Z jednotlivců nás podrželi všichni tři brankáři. Havránek měl skvělý podzim, Tetoura jsme nakopli do třetí ligy a odchovanec Keller svoji šanci na jaře chytil a už nepustil.

Mělo mužstvo ve svém středu lídra? Někoho, kdo tým kočíroval nebo usměrňoval?
Jsem rád, že se toho chopil Petr Vobořil, odehrál skvělou sezonu. Mladším hráčům šel příkladem. Jirka Havránek strašně nerad prohrává. To by radši překousnul břevno, a taky Michal Bureš z pozice stopera si umí říct svoje.

Je někdo z hráčů, kdo si zaslouží speciální pochvalu?
Speciální raději ne. To někoho pochválím a hned mi po něm skočí konkurence, anebo v druhé variantě zpohodlní a celý podzim ho z toho budu dostávat. Většina kluků udělala progres, odehráli divizi velmi dobře a zase si zvýšíme laťku o něco výš.

Budou do startu sezony velké změny v kádru? 
Reagovali jsme na odchod Davida Tetoura do třetiligového Benešova a zdravotní problémy Radka Hochmeistera, to je stěžejní. Jinak nikdo neprojevil zájem odejít. Přišli někteří mladí hráči na zkoušku a chtěl bych vytvořit větší konkurenci v útoku a v případě zranění Poběrežského jsme měli problémy na pravém beku.

Kdy začala letní příprava mužstva?
Vzhledem k tomu, že jsme již 15. července hráli předkolo českého poháru, tak jsme se sešli o den dříve. Letní pauza je tak u nás kratší než u ligových týmů, což je zarážející.