V polovině sezony jste na prvním místě tabulky. Budete asi náramně spokojený…

Samozřejmě, na podzim jsme neprohráli, dvanáct utkání jsme vyhráli, tři jsme remizovali, získali jsme čtyřicet bodů, to je úžasná bilance. Takhle skvělý půlrok se na úrovni divize dá těžko zopakovat. Jsme opravdu velmi spokojeni, první místo ani takový bodový zisk jsme nečekali.

Najde se přece jen něco, co vám kazí radost?

To, že jsme pět bodů ztratili. Teď vážně, nic nám radost nekazí. Snad jedině bychom si přáli lepší povrch na našem hřišti.

Nasbírali jste rovných čtyřicet bodů, což je úctyhodná bilance. Ztratili jste jen pět bodů. Litujete ještě nějaké ztráty?

My jsme ze zisku čtyřiceti bodů nadšení, naopak určitě kluci zaslouží uznání, že zvládli některé zápasy otočit.

Navíc jste v průběhu podzimu ani jednou neprohráli. Co na to říkáte?

V divizi neprohrát za celý podzim, to je opravdu skvělé. A pro nás je ještě příjemnější, že jsme dokázali dvanáct utkání vyhrát.

Kde se vzala taková síla mužstva?

My jsme začali letní přípravu v pětatřiceti lidech, kádr se postupně zužoval a v konečném složení jsme byli až dva týdny před soutěží. Takže jsme neměli příliš času na poznávání se. Kluci si zvykli, že si s hráči tykám, že se snažím každý trénink zpestřit různými soutěžemi, že chci, aby tréninky hráče bavili a užívali si u toho i dost srandiček. Postupně se nám podařilo vytvořit opravdu skvělou partu, která se řídí heslem jeden za všechny, všichni za jednoho. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, obzvlášť těm, kteří hráli méně jako Michal Daněk, David Čemus, Tomáš Valín, kteří se přesto výraznou měrou podíleli na fungování party a kdykoliv přišli na hřiště, tak to perfektně odmakali.

Vy jste už v průběhu sezony říkal, že vyhrát pětkrát za sebou na hřišti soupeře jste nedokázal ani jako hráč ani jako trenér…

No vidíte, a my to dokázali i pošesté, pak posedmé… Hrát na podzim sedm zápasů venku a sedm jich vyhrát, to už asi těžko někdy zažijeme.

Zvládli jste v závěru sezony i tři hodně těžké zápasy. S Brozany, Českým Brodem i Kladnem. Jsou to nejcennější výhry?

My si vážíme každé výhry, příjemná byla pochvala trenérů Kladna a Českého Brodu, kteří uznali, že jsme byli lepší a naše výhra byla zasloužená. My jsme kromě posledního kola měli v závěru podzimu soupeře vždy z popředí aktuální tabulky a my kromě remízy s mužstvem Brozan ve všech zvítězili. Jsme spokojeni s výsledky, se způsobem hry, s přístupem kluků, prostě paráda.

O co nebo o koho jste se mohli opřít v těžkých chvílích? Pokud vůbec nějaké byly…

My jsme se mohli opřít o celé mužstvo, o skvěle fungující partu. Samozřejmě se všechny zápasy nevyvíjely úplně ideálně, otáčeli jsme zápasy v Českém Brodě, Úvalech, dvakrát jsme vyrovnávali s Brozany, na Tatranu domácí vyrovnali a my hned zase odskočili, v Chomutově jsme rozhodli minutu před koncem. Naší výhodou bylo, že jsme zvládli zápasy bez ohledu na to, kdo zrovna byl v sestavě, všichni odváděli potřebnou práci pro tým. Po třetím kole od nás přestoupil brankář ze dne na den, zůstali jsme jen s jedním brankářem, podařilo se mi přemluvit Honzu Sovu, který půl roku nechytal kvůli zranění, aby nám pomohl alespoň jako dvojka. Dvě kola před koncem za mnou přišel Martin Jungr a zeptal se mě, že Honza dobře trénuje a jestli nechci Honzu nechat chytat. Dokládá to výborný vztah této dvojice, myslím si, že takhle to funguje v celém týmu.

Nejvíce gólů jste dali, nejméně dostali. Je to také známka toho, že jste byli nejlepší a na prvním místě jste právem?

Když jsem přišel k mužstvu Polabanu po jedenáctém jarním kole, tak jsem zjistil, že v žádném utkání nedalo mužstvo víc jak jednu branku. No a na podzim jsme dali gól v každém zápase, ve třinácti dva a více, dokázali jsme dát pět gólů Velvarům, Neratovicím, Libiši. Myslím si, že když mužstvo má nejvíce bodů, vstřelí nejvíce branek, nejméně jich dostane, tak se dá říct, že je na prvním místě zaslouženě.

Budete se ještě snažit posílit kádr?

Do vánoc jsme si vychutnávali pocit dobře odvedené práce, scházeli jsme se na trénincích do 20. prosince, začátkem prosince jsme si odskočili na víkend na hory, kam jsme si rozhodně nebrali míč… V lednu jsme udělali tlustou čáru a od 10. ledna jsme se začali poctivě připravovat na jarní část. Každý kádr potřebuje okysličit, budeme chtít přivést nějakého nového hráče, se stávajícím kádrem ale panuje spokojenost.

Bude pro jarní odvety cílem postup do České fotbalové ligy?

My se budeme snažit udělat dobrou zimní přípravu a budeme chtít vyhrát každé utkání. Líbí se nám tabulka, hrozně rádi si po zápasech zakřičíme vítězný pokřik. Fotbalová forma se nedá objednat, ale můžeme slíbit, že budeme makat v každém utkání. Divize je náročná soutěž, za námi jsou kvalitní mužstva Brozan a Kladna, ohrožená mužstva se přes zimu určitě budou chtít posílit. Očekávám náročné jaro, naším cílem bude se dobře připravit vždy na nejbližší utkání tak, abychom byli úspěšní. No a v červnu si to zhodnotíme a řekneme si, na jaké umístění to bude stačit.

Týmové statistiky

STŘELCI
12 – Petr
7 – Baratynskyy
6 – Nepovím
4 – Škarecký
3 – Houžvička
2 – Chlapec, Kabyl
1 – Jeník, Bohdan, Daněk, Zubák
Jeden gól byl vlastní

BRANKÁŘI S NULOU
3 – Jungr
1 – Sova