Mužstvo převzal po odvolaném Radku Kulhánkovi a podařilo se mu s týmem divizi zachránit. Nyní už se těší na novou sezonu. Svůj „přestup" bral ale s nadhledem. „Na loučení nezbyl čas, měl jsem před sebou záchranu Polabanu v divizi, tomu jsem věnoval svou energii," uvedl Kabyl.

K mužstvu Polabanu jste přišel až čtyři kola před koncem, kdy jste na lavičce nahradil Radka Kulhánka. Jaké byly poslední čtyři zápasy?
Byl jsem s vedením domluvený, že přijdu až v létě, ale situace se rychle změnila. Vedení Polabanu mi řeklo, že ukončilo spolupráci s Radkem Kulhánkem a jestli bych nepřevzal mužstvo už čtyři kola před koncem, s cílem přinést do kabiny jiný impuls a pomoci mužstvo zachránit. Kluci po mém příchodu makali na každém tréninku, to samé platilo o zápasech, začali si více věřit, a kolo před koncem jsme byli zachráněni.

Znal jste kvalitu kádru, když jste do Nymburka přišel?
Co se týče kádru, tak jsem mužstvo znal jako soupeře. Jsem rád, že jsme se s hráči poznali už na konci soutěže. Věděl jsem, že mužstvo si nevytváří moc šancí a tím nedává moc branek.

Divizi se vám podařilo zachránit. Jak těžké to bylo?
Když jsem přišel poprvé do kabiny, tak tam sedělo skleslé mužstvo. Takže jsem kluky přesvědčoval, že musí do zápasů jít jako hrdé mužstvo, které něco umí, chtěl jsem, aby se nebáli více si dovolit s míčem. V těch čtyřech zápasech jsme měli poměrně dost šancí, i výsledky mohly být ještě lepší, ale koncovce se budeme muset věnovat více, přesto klukům děkuji za přístup a divizi jsme si zachránili.

Vy osobně jste prožil dost hektický závěr sezony. Po mnoha letech jste ukončil angažmá v Libiši. Jaké bylo loučení? Bylo vám to hodně líto?
Do Libiše jsem přišel v roce 1999, takže jsem tam strávil dlouhých sedmnáct let. Přišel jsem k mužstvu, které vyhrálo I.A třídu a chtělo se pokusit udržet v krajském přeboru. Tento cíl jsme bohatě překročili, tento rok skončila Libiš dokonce na čtvrtém místě v divizi. Získávali jsme k nám hráče, kteří se někde neprosadili, neměli žádné finanční nároky, získávali jsme spíše srdcaře, kteří přišli za pohodou. Na loučení nezbyl čas, měl jsem před sebou záchranu Polabanu v divizi, tomu jsem věnoval svou energii.

Proč jste vlastně na nabídku Polabanu kývl?
Po tak dlouhé době mi začalo vadit, že už se spousta věcí brala jako samozřejmost, už nebyly ty správné emoce, a já nechtěl zažívat nudný stereotyp. Polaban mi nabízel spolupráci už dříve, já vždy poděkoval za nabídku a soustředil se na práci v Libiši. A protože jsem na sobě cítil, že potřebuji změnu a Polaban se opět ozval, tak jsem kývl. Těším se na novou sezonu, budeme se snažit posunout Polaban do klidnější části tabulky.

Pikantní je, že jste v posledním kole hráli s Polabanem právě na půdě Libiše. Naštěstí už o nic nešlo. Jaký to byl zápas?
Pikantní bylo opravdu poslední kolo, poprvé jsem na mužstvo Libiše koukal z druhé lavičky a musím říct, že o to víc jsem si uvědomil, jak kvalitní mužstvo Libiš má. Nám se podařilo snížit na 1:2, pak jsme dostali laciný gól a vzápětí jsme šli sami na branku a nedali jsme, kdyby… Ale na kdyby se nehraje, Libiš vyhrála zaslouženě a já jsem jejich trenérovi Vaškovi Havlovi po zápase pogratuloval a s úsměvem jsem mu řekl, že doufám, že mu gratuluji naposledy.

Mužstvu končí volno. Kdy jste se sešli k zahájení přípravy?
Přípravu jsme zahájili 11. července, sehrajeme v létě čtyři až pět přípravných utkání, budeme se věnovat nabírání kondice a samozřejmě hodně času budeme věnovat útočným akcím a zakončení.

Tým jste vlastně viděl jen v několika utkáních. Budete muset kádr posílit? Na kterých postech vás nejvíce tlačí bota?
Je výhodou, že jsem kluky viděl už v posledních kolech a nemusíme se poznávat až na začátku přípravy. Kluci mne ten poslední měsíc přesvědčili, že mají chuť trénovat a bojovat. Já věřím, že po dobré přípravě budeme silnější. Rozhodně se musíme více zaměřit na útočnou fázi, až ve čtrnáctém jarním kole jsme vstřelili v utkání více než jednu branku, to musíme změnit.

Jaké si dáváte cíle kromě tabulkového postavení?
Budeme chtít, aby se do přípravy zapojili kluci z dorostu i kluci, kteří Polabanem prošli. Každopádně budeme chtít vytvořit partu, kterou fotbal bude bavit, a která bude podávat zodpovědné výkony.