„Byla to pro nás zajímavá a přínosná konfrontace nejen s vyspělým týmem Talent Academy, ale také s FK Kolín, FK Čáslav nebo SK Benešov,“ zhodnotil tažení pohárovou soutěží trenér Luděk Poláček. „V semifinálové skupině, která se měla hrát v říjnu, už byla pouze ligová družstva jako FK Teplice, Bohemians Praha nebo Slavia Praha. A pak AFK Sadská.“

Z důvodu mimořádných opatření byl pak Ondrášovka cup předčasně ukončen.

Po uvolnění opatření sehráli mladší žáci několik přátelských zápasů, mimo jiné s FK Kolín, Admirou Praha nebo dívkami Sparty Praha a sezonu ukončili v prestižním klání Kába cup. Ve skupině si poradili s týmy FK Dobrovice, Fotbal Zákolany a SK Beroun, přičemž obdrželi jedinou branku. Pak již nastoupili jízdu vyřazovací části bez obdrženého gólu. V osmifinále porazili SK Šestajovice 3:0, ve čtvrtfinále rozdrtili FK Mnichovo Hradiště 5:0, v semifinále neměla šanci SK Březnice 4:0 a triumf v turnaji dovršili ve finálovém zápase se Sokolem Luštěnice 3:0.

Cenou pro vítězný tým byl zájezd na utkání Bundesligy do Lipska. Navíc si odnesli i individuální ocenění. Nejlepším hráčem byla paradoxně vyhlášena hráčka AFK Sadská Zuzana Šubrtová, nejlepším střelcem se stal Jan Steinmetz.

„Vyhlásit našeho brankáře Adama Kvíze nejlepším na turnaji už přišlo pořadatelům příliš,“ směje se trenér Luděk Poláček. „Kluci a holky fotbal milují, na trénincích mám stoprocentní účast,“ je hrdý na své svěřence úspěšný trenér a nezapomíná pochválit své trenérské kolegy Petra Maška a Rostislava Krále.

Milan Vydra, Luděk Poláček