POŘÍČANY – DOBROVICE B 3:1

Hosté dorazili k utkání posíleni o tři hráče A – týmu hrajícího ČFL. I to byl možná důvod toho, proč stovku přihlížejících fanoušků už po čtvrthodince hry rozesmutnil dobrovický Hurda, který obstřelil zblízka jinak dobře chytajícího gólmana Krcha. Domácí však dlouho nesmutnili, protože už šest minut na to, po dlouhém autovém vhazování, ve vápně přesně hlavičkoval kapitán mužstva Doležal a bylo srovnáno – 1:1. Do konce prvního dějství se mohli domácí fandové radovat ještě jednou, ale to by nesměl svou pohotovou střelu z malého vápna nasměrovat Martin Puk jen do brankáře Drápela.

O domácí výhru v poměru 3:1 se pak v rozmezí čtyř minut postarali nejprve v 52. minutě Martin Puk, který zblízka na druhý pokus trefil do černého a v 56. minutě, kdy zahrával z dvaceti metrů volný přímý kop, aby ho nasměroval jen do bránící zdi, od níž se míč odrazil k Hlavatému a ten se svou levačkou nemýlil.

„Určitě nejlepší tým, který tady na jaře hrál. Důkazem toho bylo, že šli do vedení a já si samozřejmě strašně moc cením toho, že kluci je pak už v podstatě do ničeho nepustili a utkání obrátili," to byla pozápasová slova kouče poříčanského mužstva Jiřího Holatky.

Branky: 21. Doležal, 51. M. Puk, 56. Hlavatý – 15. Hurda. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
SK Poříčany: Krch – Navrátil, Doležal, O. Puk, Mužík – Teslík (90. Bázlik), Prejsek, Volavka, J. Hlavatý (66. Holler) – M. Puk (88. Stárek), Sedláček (75. Marek).

Mojmír Strachota